לאה גולדין

"חייל שראש הממשלה הזה שולח לקרב - הוא לא יחזיר אותו"

לאה גולדין, אמו של החייל הדר גולדין, תוקפת את הקבינט המדיני – ביטחוני ואת ראש הממשלה. בריאיון לתכנית ערב ערב בכאן 11 אמרה גולדין כי נתניהו משאיר את החזרת החיילים החטופים לאויבים. "הבן שלי הוא חלק מדמי הפרוטקשן וכך גם החייל הבא שייחטף. ראש הממשלה מנהל את המדינה כמו פרוטקשן"
ערב ערב
04 בנובמבר 2018
19:56

לאה גולדין, אמו של סגן הדר גולדין המוחזק בידי חמאס תוקפת את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואומרת כי הוא לא יחזיר חייל שהוא שולח לקרב. בריאיון לתכנית ערב ערב בכאן 11 אמרה גולדין כי מה שנתניהו עושה בהתנהלות מול חמאס הוא פרוטקשן: "למדתי שהבן שלי הוא חלק מדמי פרוטקשן וכך גם החייל הבא שייחטף. ראש הממשלה מנהל את המדינה כמו פרוטקשן".

לדברי גולדין נתניהו יכל להחזיר את החיילים החטופים כבר 10 פעמים: "הוא דיפלומט וכלכלן מעולה וכאן הכסף מדבר. הוא גם התחייב בפנינו. מה נשאר לי לעשות חוץ מלצעוק ולבקש מכל מי שיש לו חייל במשפחה שיידע שהיום, חייל שראש הממשלה הזה שולח אותו לקרב הוא לא מחזיר אותו - הוא משאיר את זה לאויבים. חייל שייחטף בידי חיזבאללה הוא יפנה אותו לסורים. התשובה 'לא יכול' היא לא מקובלת. יש 'לא רוצה'".

גולדין נשאלה על השימוש שעשתה היום בריאיון ברדיו דרום במונח "שואה" כשאמרה: "הקבינט עושה שואה לחיילי צה"ל בשתיקה שלו". היא ציינה כי דור שני לשורדי שואה. "אנחנו הכי קרובים לנושא. השתיקה זה מושג שלמדתי כשהרמטכ"ל הזמין אותי במשלחת צה"ל לאושוויץ: נאמר 'והעולם שתק'. אז אני מחזירה: 'וישראל שותקת'".

גולדין התייחסה גם לגרסאות הסותרות בין הדברים שאמרה בסוף השבוע על כך שהרמטכ"ל אמר לה כי אם הקבינט ירצה אפשר להשיב את הבנים בתוך שבוע ובין הכחשת צה"ל. "אין קרב גרסאות", אמרה לאה גולדין. "הייתה פגישה שהיא המשך לשמירה על קשר חם ומחייב עם מערכת הביטחון. אני עומדת מאחורי הדברים. מטרתם להרים את המכסה ולהתחיל לדבר על הדבר האמיתי: מה קורה? למה מרמים אותנו בנושא הזה? הדברים נאמרו אבל לא קיבלתם את מלוא המידע ולכן הם חלקיים והוצאו מההקשר. ההקשר הוא שמפקירים את החיילים. זה מה שהבנו וזה הדבר העצוב ועם זה אנחנו צריכים להתמודד".

לדבריה, "כל חבר קבינט צריך להישאל מתי חוזרים החיילים. זה כאן ועכשיו. זו נקודה מכרעת. כולם מתערבים לטיפול שורש באזור. אלה אותם גורמים שמבינים שתנאי למבחן אמינות שיש רצינות בכל ההסכמים האלה היא להביא את החיילים. זה מבחן רצינות לכמה אפשר לסמוך על חמאס.