הפגנות בעזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

נדב ארגמן: "חמאס לא מעוניין במערכה אך עשוי להיגרר לשם"

ראש השב"כ אמר בישיבת ועדת חוץ וביטחון של הכנסת כי המצב בזירה הפלסטינית מאוד לא יציב בשנה האחרונה: "המציאות ביו"ש מתעתעת מאוד, השטח רוחש". הוא ציין כי הוא מתנגד לביטול הסכמי אוסלו
זאב קם
06 בנובמבר 2018
10:07
עודכן ב 13:47

ראש השב"כ, נדב ארגמן, אמר הבוקר (שלישי) כי חמאס, בשלב זה, אינו מעוניין במערכה צבאית מול ישראל, אך נחוש להמשיך בקמפיין, באופן שעשוי לגרור אותה לשם. בדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת אמר ארגמון כי "חיזוק הקשר בין הציר השיעי לבין חמאס עשוי לסייע לשדרוג יכולותיו של הארגון".


עוד ציין ארגמן כי ברצועת עזה "אנחנו בין ספק מערכה או לקראת מערכה מצד אחד, וניסיון לייצב את המצב ההומניטרי מצד שני. המציאות האפשרית ביהודה ושומרון היא תולדה של פעילות מאומצת מאוד של כל מערכת הביטחון הישראלית שמאפשרת לאזרחים ישראלים לחיות את חייהם ביום יום". 

ראש השב"כ התייחס גם למצב ביהודה ושומרון ואמר כי המציאות שם מתעתעת מאוד וכי השטח רוחש. "מעל פני השטח אנו יכולים להבחין בשקט יחסי אבל הוא שקט מתעתע". ארגמן סיפר כי חמאס מנסה להוציא פיגועים בגזרת יהודה ושומרון בהכוונה מעזה, טורקיה, ולבנון. "בשנה האחרונה חווינו פיגועים. הצלחנו לסכל 480 פיגועים. עצרנו 219 חוליות חמאס ו- 590 מפגעים בודדים. זה יכול להצביע על היקף הטרור מתחת לפני השטח. למזלנו רוב הפיגועים אינם צולחים".

לשאלתה של חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין, האם נכון, לנוכח מדיניות הממשלה מול יהודה ושומרון ועזה, ללכת למהלך של ביטול הסכמי אוסלו, השיב ראש השב"כ כי הוא מתנגד לביטול ההסכמים: "אני מציע כלל לא להתקרב לאפשרות הזו", אמר ארגמן. 

בגזרת הסייבר אמר ראש השב"כ כי ארגונו הצליח לסכל מתקפות בתחומי הטרור והריגול נגד ישראל.