משפחות הנרצחים באירוע מחאה באזור התעשייה ברקן, אתמ
צילום: הלל מאיר, פלאש 90

ליברמן ביטל פגישה עם משפחות הנרצחים בברקן: כששיחה מודלפת לא ניתן לקיים שיח

שיחה שנערכה בין המשפחות לקצין צה"ל הוקלטה ופורסמה בתקשורת; רפי יחזקאל: שר הביטחון לא מסוגל לעמוד מול משפחות שכולות ולהסביר את טענותיו, כנראה שאסור לו להישאר בתפקיד אפילו עוד דקה. הוא חוצפן
הדס גרינברג וכרמל דנגור
07 בנובמבר 2018
11:02

שר הביטחון אביגדור ליברמן ביטל את פגישתו עם בני משפחותיהם של קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי, שנרצחו בפיגוע באזור התעשייה ברקן בחודש שעבר, שתוכננה להיום (רביעי). זאת, לאחר ששיחה שנערכה בין קצין צה"ל למשפחות בעניין הריסת בית המחבל פורסמה.

במכתב ששלח הבוקר למשפחות כתב ליברמן: "ביקשתי לפגוש אתכם בנפש חפצה ומתוך כוונה כנה לשמוע וגם לעדכן אתכם במצוד אחר רוצח יקיריכם. הזמנתי למפגש נציגים בכירים מצה"ל ומהשב"כ, כדי להציג לכם באופן מעמיק ובלתי אמצעי את מאמצי מערכת הביטחון ללכידת המחבל ולהריסת ביתו. "לצערי הרב, כאשר שיחה עם קצין צה"ל בדרגת סגן אלוף, שהתקשר אליכם בהנחייתי, מוקלטת ומודלפת לתקשורת, עם כל הצער וההבנה, לא ניתן לקיים שיח פתוח. לפיכך, הפגישה שתוכננה להיום לא תתקיים".

רפי יחזקאל תקף בחריפות את ליברמן לאחר היוודע ביטול הפגישה. בשיחה עם כאן חדשות הוא אמר: "לא פירטו לי למה (בוטלה הפגישה). אם זה שר הביטחון שלא מסוגל לעמוד מול משפחות שכולות ולהסביר את הטענות שלו ולמה הוא עושה חצאי עבודה, ולמה הוא לא עושה כלום, כנראה שאסור לו להישאר במשרד הביטחון אפילו עוד דקה. הוא חוצפן, דבר כזה לא נשמע בשום מקום. אם ביבי נתניהו שומע – הוא מחזיק סמרטוט כשר הביטחון".

איריס חג׳בי מסרה בתגובה: "שר הביטחון, אתה לא מסוגל לעמוד מול המשפחות השכולות שילדיהם נרצחו. הביטחון במדינה שלנו לא שווה שום דבר, אתה לא מסוגל לתת לנו ביטחון. אתה מתחבא ומתחמק מאחורי הדוברים שלך. אנחנו חשופים למלחמה קשה נגדנו ואתה לא שם כדי להביא את הביטחון. הבריחה מהפגישה רגע לפני - מראה מי אתה".