הכנסת
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נתניהו: "ההתבטאויות האחרונות שנשמעות בכנסת אינן ראויות"

ראש הממשלה הגיב לראשונה לחילופי הדברים הקשים של הימים האחרונים במליאה: "אני בעד ויכוחים נוקבים ומעת לעת אפילו עוקצניים, כל עוד הם מתקיימים בכבוד ומתייחסים לגופו של נושא ולא לגופו של אדם. אני נגד שיח פוגעני או שוביניסטי"
גילי כהן
07 בנובמבר 2018
19:01

ראש הממשלה בנימין נתניהו יוצא היום (רביעי) נגד ההתבטאויות הפוגעניות שהחליפו ביניהם חברי הכנסת בימים האחרונים. בהודעה שפרסם אמר נתניהו כי ההתבטאויות האחרונות שנשמעות בכנסת אינן ראויות ואין להן מקום בשיח הישראלי. "אני בעד ויכוחים נוקבים ומעת לעת אפילו עוקצניים, כל עוד הם מתקיימים בכבוד ומתייחסים לגופו של נושא ולא לגופו של אדם. אני נגד שיח פוגעני או שוביניסטי שאינו מכבד את הכנסת ואותנו כשליחי ציבור", כתב ראש הממשלה.

יו"ר הכנסת  יולי אדלשטיין התייחס היום גם הוא לאמירות מעוררות המחלוקת שנשמעו במשכן הכנסת מפי חבר הכנסת אורן חזן, שקרא לחבר הכנסת אילן גילאון "חצי בן אדם", ומפיו של חבר הכנסת אלעזר שטרן, שאמר לשרת התרבות מירי רגב כי הוא "יודע איך היא התקדמה בצבא". בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב' אדלשטיין סירב לגנות את חברי הכנסת עצמם, אך כהרגלו יצא נגד השיח בכנסת.

האזינו לריאיון המלא עם יולי אדלשטיין בכאן רשת ב'

"אילו חברי כנסת היו יודעים שבעקבות ההתבטאויות האלו הם לא היו מקבלים במה רחבה בכלי התקשורת, אז אולי הם לא היו מתבטאים כמו שהם מתבטאים", אמר אדלשטיין. "צריך להימנע ממתן במה לכל אחד שמנבל את הפה. אחרי זה האנשים האלה הופכים לסלבריטאים, ומדברים בתקשורת בכל מיני נושאים על אף שאין להם מושג, רק כי הם מוכרים. אף אחד כבר לא שומע על הדברים הטובים והחשובים שעושים בכנסת.

"גם הציבור יכול במקום להתלונן על חברי הכנסת, לקום ולהתפקד ולהביא לשינוי. אני לא רוצה לדבר באופן ספציפי על חבר כנסת כזה או אחר. אני גינית מספיק. אם השיח הזה באמת מפריע לכולנו, אז כולנו צריכים לעשות משהו כדי לשנות את זה.  בכנסת הנוכחית רמת השיח היא חסרת גבולות. אני לא יודע למה זה קורה, אני מניח שלרשתות החברתיות יש חלק בזה".