עימות בין הנשיא טראמפ לכתב CNN
צילום: אי-פי

טראמפ השתלח בכתב CNN: "אתה אדם חצוף ונוראי"

הבית הלבן השעה את אישור הכניסה של הכתב ג'ים אקוסטה לאחר עימות חריף בינו לבין הנשיא במסיבת עיתונאים. אקוסטה שאל את טראמפ מדוע הוא מכנה את שיירת המהגרים ממרכז אמריקה "פלישה" והנשיא איבד את סבלנותו: "זה מספיק. תן לי לנהל את המדינה, ואתה תנהל את CNN"
נתן גוטמן
08 בנובמבר 2018
06:33

הבית הלבן השעה הלילה (חמישי) את אישור הכניסה של כתב CNN ג'ים אקוסטה לאחר העימות החריף בינו לבין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ במסיבת העיתונאים אתמול. אקוסטה שאל את טראמפ, בין השאר, מדוע הוא מכנה את שיירת המהגרים ממרכז אמריקה "פלישה" וניסה לשאול עוד שאלות אך הנשיא איבד את סבלנותו וקטע אותו: "זה מספיק. תן לי לנהל את המדינה, ואתה תנהל את CNN".

"אתה אדם חצוף ונוראי", הטיח טראמפ בכתב. רשת CNN פרסמה הודעת תמיכה באקוסטה ואמרה כי המתקפות של טראמפ על התקשורת עברו את הגבול והן מעידות שהוא אינו מבין את החשיבות של חופש העיתונות בדמוקרטיה.

דוברת הבית הלבן שרה סנדרס אמרה בתגובה כי הנשיא טראמפ מכבד את חופש העיתונות ומוכן לענות ברצון על שאלות קשות, אבל אי אפשר להשלים עם התנהגותו של הכתב שהניח את ידיו על עובדת צעירה בבית הלבן בעת שניסתה לקחת מידיו את המיקרופון. אקוסטה טען בתגובה כי זה שקר.