צילום: הדס פרוש, פלאש 90

התושבים קובעים: מי יהיה ראש עיריית ירושלים?

בשבוע הבא יצאו תושבי עיר הבירה להצביע בסיבוב השני של הבחירות המקומיות. לסיבוב השני הגיעו עופר ברקוביץ, נציג המחנה הליברלי, ומשה ליאון, שזוכה לתמיכת הציבור החרדי בעיר
מערכת כאן חדשות
08 בנובמבר 2018
13:44

בשבוע הבא יצאו תושבי ירושלים להצביע בסיבוב השני של הבחירות המקומיות ויקבעו מי יהיה ראש העירייה לחמש השנים הבאות. לסיבוב השני הגיעו עופר ברקוביץ, נציג המחנה הליברלי, ומשה ליאון, שזוכה לתמיכת הציבור החרדי בעיר. הגענו לשוק מחנה יהודה, כדי לשאול את התושבים במי הם הולכים לבחור, ומי הכי מתאים לתפקיד.

"אני חושב שהוא מקסים, והוא לא עסקן פוליטי", אמר אחד הירושלמים שעבר בשוק. "הוא חילוני ויפתח פה מקומות בשבת, אני מקווה. צריך פה מקומות עבודה ניקיון". מנגד טענה עוברת אורח אחרת כי "נראה לי שליאון הכי מתאים לערכים שלי. הוא דתי, אני לא יודעת על דילים כאלה ואחרים".

ירושלמית נוספת שעברה בשוק הוסיפה כי "אנחנו לא רוצים שש"ס והחרדים ישתלטו על העיר, זאת עיר של חילונים גם. אבל ש"ס רוצה שירושלים תהפוך להיות רק חרדית. שלי לא יהיה מקום כתושבת ירושלים. שיהיה לי מקומות בילוי בשבת, הגיע הזמן שיתייחסו גם אלינו".

מצביעי משה ליאון שהגיעו לקניות בשוק לקראת שבת טענו מנגד: "אנחנו דתיים, אנחנו בוחרים בחרדים. גם ניר ברקת עשה את כל העיר הזאת חילונית. זאת עיר הקודש ירושלים. מי שמע על לפתוח דברים בשבת? אני בוחר בו גם בגלל שהוא בן אדם, וגם בגלל שהרבנים שלנו אמרו לבחור בו".

שני המתמודדים התראיינו הבוקר לשלום קיטל ונעמה סיקולר בכאן רשת ב'. לדברי ברקוביץ', ההתמודדות שלו בסיבוב השני היא מול מנהיגי הסיעות החרדיות בממשלה. "ההתמודדות שלי היא לא מול ליאון, אלא מול גפני ודרעי", אמר ברקוביץ', שסיעתו קיבלה בבחירות את מספר המנדטים הרב ביותר במועצת העיר. ברקוביץ' הוסיף: "אני חושב שבירושלים יש בחירה בין עסקנים לבין מנהיגות שמחוברת לשטח.

משה ליאון, שבסיבוב הראשון קיבל את מירב הקולות, אמר על ברקוביץ' כי "מאז תחילת הסיבוב השני הוא נוהג בפלגנות ובהסתה. מולי עומד יחצ"ן מסיבות שלא עשה שום דבר שקשור לניהול כל חייו, זה לא השמצה, זו האמת".