זירת האירוע בטאוסנד אוקס
צילום: אי-פי

הירי בקליפורניה: "זה סתם ערב רגיל שילדים באו לחגוג, וחפים מפשע נהרגו"

טראמפ עודכן על אירוע הירי בעיר טאוסנד אוקס שבקליפורניה, בו נהרגו 11 צעירים שבילו במועדון ושוטר. נשיא ארה"ב צייץ בטוויטר: "המשטרה גילתה אומץ רב". עד ראייה אמר לכאן חדשות: "היורה היה עם זקן ולבש שחורים". המניע לירי טרם ידוע
עידו מור
08 בנובמבר 2018
16:30

הרשויות בארצות הברית עדיין חוקרות מה היה בדיוק המניע לאירוע הירי שאירע היום (חמישי) במועדון בעיר טאוסנד אוקס שבקליפורניה, וגבה את חייהם של 12 בני אדם. העדויות המצטברות מהזירה מספרות כי החפים מפשע שקיפחו את חייהם בסך הכל השתתפו בעוד מסיבה, שבה צעירים רק רצו לחגוג וליהנות.


"זה סתם ערב רגיל, ילדים באו לחגוג ו-11 בני אדם חפים מפשע נהרגו", אמר השריף המקומי ג'ף דין לכאן חדשות. "קיבלנו קריאה על כך שנשמעו יריות במועדון. היורה נכנס למועדון ושם ירה למוות ב-11 בני אדם. זמן קצר לאחר מכן, כשהשוטרים הגיעו למקום, החשוד גם נהרג". אחד מהשוטרים שהגיע לזירה גם נורה ומותו נקבע לאחר מכן בבית החולים, ובכך מניין ההרוגים באירוע עלה על ל-12.


עד ראייה שהיה במועדון בעת הירי אמר לכאן חדשות: "אני וחברים שלי מבלים כאן כל שבוע. סתם דיברנו, ואז הבחנתי ביורה. הוא הרים את ידיו, ולקח לי זמן עד שהבנתי שהוא מחזיק נשק ויורה. הוא היה בחור גדול, לבוש שחורים. היה לו זקן, ונראה לי שהוא היה לבן. ברגע שהבנתי שמתרחש ירי, ניסיתי להוריד לרצפה כמה שיותר אנשים. לידי הייתה דלת, אז פתחתי אותה ודאגתי להעביר אנשים לאזור בטוח בחניה ויצאתי גם".

אופיר שפרן, אזרח ישראלי אשר מתגורר בעיר טאוסנד אוקס, סיפר לכאן חדשות כי הגיע למקום כדי לעזור: "ישראלים תמיד רוצים לתת יד ולעזור. הייתי במועדון הזה הרבה פעמים, הוא קיים כבר 30-20 שנה. כשנותנים לכל בנאדם נשק, דברים כאלה יכולים לקרות. אני דווקא זוכר שהאבטחה במקום מאוד טובה".


נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צייץ בטוויטר כי הוא עודכן על פרטי האירוע, ושיבח את פעילות השוטרים: "המשטרה בקליפורניה גילתה אומץ רב ואף לקח לה שלוש דקות בלבד להגיע לזירת האירוע. השוטר נהרג בבית החולים. אלוהים יברך את כל הקורבנות ואת משפחות הקורבנות. תודה לכם גורמי אכיפת החוק".