חפש
Languages
משה ליאון
צילום: פלאש 90

גורם באגודת ישראל: "משה ליאון גולם, אנחנו סוגרים הכול עם ליברמן"

איש המפלגה החרדית הוקלט כשהוא משמיע אמירות מביכות בנוגע למועמד לראשות עיריית ירושלים. הגורם הוסיף: ליברמן הבטיח שישלוט בליאון לאורך כל הקדנציה. לשכת שר הביטחון: "זה אוסף של שטויות"
יערה שפירא
08 בנובמבר 2018
21:18

הקרב על ירושלים מתלהט: גורם באגודת ישראל המעורב  במשא ומתן עם משה ליאון הוקלט כשהוא טוען כי שר הביטחון ליברמן התחייב בפני אנשי המפלגה החרדית  ששליטתו בליאון תמשך גם לאורך הקדנציה. לדברי הגורם: "ליאון בכלל לא בתמונה, אנחנו מדברים רק עם ליברמן ואבי אבוחצירא. ליאון - חוץ ממאכער טוב, הגולם הזה לא שווה משהו".

הגורם המשיך ואמר: "הפריצה (במשא ומתן) הייתה בפגישה ביום שישי בלשכה של איווט בירושלים, בבית החייל. ליאון לא היה שם בכלל, ושם איווט אמר מפורש: אני לוקח התחייבות שמה שיסגר בשולחן הזה - כל החמש שנים יהיו. אתה מבין מה אני מדבר? איווט נשבע שזה מה שיהיה. אתה יודע מה מצחיק? שזה אפילו לא מפריע לליאון. הוא משתף פעולה עם זה והוא יודע שדברים נסגרים לו מעל הראש. הלוואי אצלנו באדמו"ר זה היה ככה, כזה שליטה".

מלשכת שר הביטחון נמסר: "מדובר באוסף של שטויות והמצאות שאינן ראויות להתייחסות".

ממטה המועמד משה ליאון נמסר: "אני גאה בתמיכת דגל התורה וש"ס ובחברות העמוקה שלי עם שר הביטחון. מהיכרותי עם אבי אבוחצירא - מדובר באדם ישר וצנוע שההתבטאות שמאן-דהו מייחס לו אינה מתאימה לאישיותו ולדמותו".

באגודת ישראל אמרו: "אנו לא מכירים את ההקלטות ולא את האמירות הללו ולא נתייחס לרכילות".