צילום: משטרת ישראל

26 עצורים בקטטה בעקבות הבחירות המקומיות

באירוע האלים בכפר מנדא שבגליל התחתון נפצעו שלושה בני אדם. בכפר טובא זנגריה שבגליל נורו יריות והושלך רימון סמוך לביתו של ראש המועצה וויסאם עמר
חן ביאר
10 בנובמבר 2018
09:34

שבוע שני של אלימות ביישובים הערבים בעקבות הבחירות המקומיות: בכפר מנדא שבגליל התחתון נפצעו הלילה (שישי) שלושה בני אדם בקטטה המונית שפרצה על רקע תוצאות הבחירות. המשטרה עצרה 26 חשודים במעורבות בקטטה ותבקש להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בחיפה. במהלך הקטטה נורו זיקוקים, הושלכו אבנים והוצתו כלי רכב. חבלן ניטרל מטען חבלה שנמצא סמוך לכלִי רכב של המשטרה. במוקד האלימות עומד סכסוך בין שתי משפחות ביישוב.


כמו כן, בכפר טובא זנגריה שבגליל נורו יריות והושלך רימון סמוך לביתו של ראש המועצה וויסאם עמר. הרימון לא התפוצץ אך לבית נגרם נזק. המשטרה פתחה בחקירה. בשבוע שעבר הוצת בניין המועצה המקומית. שבעה תושבי טובא זנגריה בעקבות האירועים האלימים, במהלכן נורו יריות, הושלך רימון הלם לעבר בית והוצתו רכב ורפת. איש לא נפגע. שלושה מן החשודים נעצרו כברשותם רימון הלם.

ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) אמר בתגובה להצתת בניין המועצה בטובא זנגריה: "תושבי טובא זנגריה בחרו בויסאם עומאר, איש מרצ, לעמוד בראשם. ויסאם נבחר כי התושבים רצו שינוי, רצו מנהיגות אחרת. אבל השינוי הזה כנראה לא מוצא חן בעיני מי שהציתו היום את בניין המועצה".

באירועים האלימים בשבוע שעבר נהרג איימן מחאג'נהבן 20. הוא נורה למוות באום אל-פחם בעת שישב ברכבו. תחילה פונה מחאנג'ה לבית החולים העמק בעפולה במצב קשה, שם נקבע מותו.