ברקוביץ' וליאון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"גובל בהסתה": המועמד לראשות עיריית ירושלים עופר ברקוביץ' מגיב לדברי דרעי

בריאיון בכאן רשת ב' התייחס ברקוביץ' לדברי שר הפנים כי "השטן עושה גיוס כללי בירושלים", שכוונו אליו: "לא יכול להיות שזה האדם שאמון על מערכת הבחירות בירושלים". המועמד הנוסף לראשות העיר, משה ליאון, אמר בתכנית: "דברי דרעי הוצאו מהקשרם. אם מישהו מבין שזה נוגע לעופר, אני בהחלט מתנער מכך"
כאן הערב
11 בנובמבר 2018
19:07

המועמד לראשות עיריית ירושלים, עופר ברקוביץ' אומר הערב (ראשון) כי אמירתו של שר הפנים אריה דרעי כי השטן עושה גיוס כללי בירושלים, אמירה שכוונה כלפיו, גובלת בהסתה. בריאיון לרן בנימיני וזאב קם בתכנית "כאן הערב", בכאן רשת ב', אמר ברקוביץ' כי מדובר באמירה חמורה מאוד ובחציית קו אדום.

האזינו לריאיון עם עופר ברקוביץ' בכאן רשת ב':

"לא יעלה על הדעת ששר בישראל מתבטא כך, זה גובל בהסתה ונבחן את כל האפיקים להתמודדות עם הנושא. אני לא יודע לומר אם זו התרת דם. ללבות את היצרים בצורה הזאת, זה בטח לא הדרך הנכונה לנצח במערכת בחירות דמוקרטית. צריך להציג אג'נדות ולא להשתמש במילים מהסוג הזה". ברקוביץ' ציין כי דרעי הוא שר הפנים, שאחראי על מערכת הבחירות. "פנינו לראש הממשלה ולכנסת שיעבירו את סמכויותיו למישהו אחר, כי לא יכול להיות שזה האדם שאמון על מערכת הבחירות בירושלים".

ברקוביץ' התייחס להתחממות האווירה בירושלים על רקע הסיבוב השני בבחירות: "אני שומע על עוד ניסיונות כמו רמאות, הטיה, להעמיס על הקלפיות החילוניות, על הכנסת מעטפות מוכנות מראש. אנחנו מוכנים לכול. אני שומע על אוטובוסים של דגל התורה שרוצים להעמיס על הקלפיות החילוניות. יש כאן איזושהי אלימות או כוחנות שאני לא מצפה לשמוע עליה במערכת בחירות דמוקרטית. לאורך כל הדרך משה ליאון נוקט בכל מיני קווים מניפולטיביים, הוא לא ידע על קמפיין מכפיש שהעלה מול אלקין, אז אני חושב שברור לציבור הירושלמי מאיפה באות המניפולציות האלה. אני ותנועת התעוררות לא נלך בקו הזה, ואנחנו ננצח בדרך הישרה".

המועמד הנוסף, משה ליאון סרב להגיב בתכנית לדבריו של דרעי ואמר כי לשר הפנים יש דובר משלו. הוא ציין כי הדברים הוצאו מהקשרם "אבל בכל מקרה", הוסיף, "אם מישהו מבין שזה נוגע לעופר, אני בהחלט מתנער מכך. אני לא משתמש במילים האלה, אז זה לא רלוונטי.

האזינו לריאיון עם משה ליאון בכאן רשת ב':

ליאון התייחס גם לקמפיין של ברקוביץ' ותנועת התעוררות לקראת יום הבחירות: "עופר ברקוביץ' בהיסטריה מאז יום חמישי ומנסה לטפול האשמות שווא. הוא מזייף על ימין ועל שמאל פלקטים ומפזר אותם בכל רחבי העיר, וחבל שהוא משתמש בכלים כאלה כשהוא נואש. אני מצר על כך".

ליאון דיבר על התגייסות הליכוד לתמיכה בו: "נכון לרגע זה, רוב שרי הליכוד יצאו בתמיכה גלויה בעדי. אני מכיר אותם כבר 20 שנה ויש לי קשר טוב איתם. זה בהחלט מוכיח עד כמה אני יודע לקשור בין האוכלוסייה החילונית והחרדים". באשר לתמיכת ראש הממשלה בו שטרם נשמעה אמר ליאון: "לראש הממשלה בהחלט יש שיקולים משלו, ואני מקווה שבסופו של דבר הוא גם יתמוך בי. אני מכבד את המדיניות שלו לא לתמוך באף אחד בסיבוב השני".