האוטובוס שנפגע, הערב

מטח רקטות לדרום, חיל האוויר תוקף ברצועה

אזרח ישראלי נפצע מפגיעת פצצת מרגמה באוטובוס בעוטף עזה. במקביל, אזעקות צבע אדום רבות נשמעו באזור העוטף. מוקדם יותר כלי תקשורת המזוהים עם חמאס דיווחו כי כוח צה"ל ביצע ירי ארטילרי על עמדת תצפית של הארגון בצפון הרצועה
כתבי כאן חדשות
12 בנובמבר 2018
16:41
עודכן ב 17:17

אזרח ישראלי כבן 19 נפצע הערב (שני) באורח קשה מפגיעת פצצת מרגמה באוטובוס באזור עוטף עזה. במקביל, מטחים כבדים נורים לעבר יישובים בדרום. מערכת כיפת ברזל ביצעה מספר יירוטים. האזרחים הונחו להיכנס למרחבים המוגנים. לראשונה מזה עשרות שנים נשמעה אזעקה גם באזור עין גדי ליד ים המלח.

בעקבות המטחים הכבדים הודיעו בצה"ל כי מטוסי קרב של חיל האוויר פתחו בתקיפת מטרות טרור לאורך הרצועה. עוד הודיעו בצה"ל כי מאז השעה 16:30 נורו לעבר ישראל יותר מ-100 רקטות.


חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו לזירה העניקו לצעיר טיפול רפואי ולאחר מכן פינו אותו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית. 


במקרה נוסף הערב שלושה בני אדם נפצעו באורח קל בשעה שרצו למרחבים המוגנים בשדרות. השלושה, בשנות ה-30 לחייהם, נפצעו מרסיסי זכוכית ופונו על ידי מד"א לבית החולים. פצצת מרגמה נוספת ככל הנראה פגעה בבלון גז ליד בית בשדרות, איש לא נפגע. 

אחרי שעות של שקט יחסי, בכלי תקשורת המזוהים עם חמאס ברצועת עזה דווח מוקדם יותר כי כוח צה"ל ביצע ירי ארטילרי לעבר עמדת תצפית בצפון הרצועה.


תושבים ביישובי עוטף עזה קיבלו מוקדם יותר היום הודעה כי למרות שכרגע יש שקט, צה"ל נערך להתעוררות של פעילות ביטחונית. בשיחה של אלוף פיקוד הדרום היום עם ראשי רשויות הוא אמר כי למרות השקט יש עדיין חשש להסלמה. בהמשך הערב יתקיימו הערכות מצב נוספות.

בהכנת הידיעה השתתפו רועי קייס, אסף פוזיילוב ונורית יוחנן