הרכב שצה"ל השמיד לאחר חשיפת הכוח בעזה

תחקיר חמאס: הלוחמים עוררו חשד ואז החלו חילופי אש

ארגון הטרור פרסם תחקיר על האירוע שבו נהרג קצין צה"ל אמש. מהתחקיר עולה כי כוח של חמאס ביקש מהלוחמים להתלוות לתחקור. נאמר כי הרכב היה מלא במזון
גל ברגר
12 בנובמבר 2018
21:06

מממצאי התחקיר הפנימי, שעשו בחמאס על התקרית הביטחונית ממזרח לחאן יונס שבדרום רצועת עזה, עלה כי כוח של ארגון הטרור עצר את הלוחמים וביקש מהם תעודות זהות. עוד עולה מהתחקיר שפורסם לראשונה היום (שני) ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי הכוח הישראלי מנה שבעה לוחמים שבאו במכונית עמוסת מזון, ולאחר שפעילי חמאס חשדו בהם - החלו חילופי האש.על פי התחקיר, הלוחמים הציגו לכוח של חמאס תעודות זהות מזויפות ודיברו בערבית. אנשי ארגון הטרור שאלו את הלוחמים מיהם, מה הם עושים ולאן פניהם מועדות. הלוחמים השיבו כי הביאו סיוע מזון למשפחות באזור.


חמאס פרסם כי הכוח שלו חשד בלוחמים וביקש להוביל את הלוחמים לתחקור במתקן סמוך של הארגון. ברגע זה, על פי התחקיר, ירדו שלושה מהלוחמים שהיו ברכב והורו לפעילי חמאס לשכב על הקרקע ואז החלו חילופי אש, בהם נהרג מפקד הגדוד האזורי של חמאס נור ברכה שהיה במקום.


נאמר כי שומר הראש של ברכה השיב אש שממנה נהרג קצין צה"ל, סגן-אלוף מ'. עוד עלה כי הכוח הביא עמו רכב נוסף ובו ציוד טכנולוגי שהכוח תכנן להתקין באזור. בחילופי האש נפצע לוחם של צה"ל.