הפצצה של חיל האוויר ברצועת עזה
צילום: אי.אף.פי

צה"ל השמיד את ערוץ הטלוויזיה של חמאס "אל-אקצא"

בישראל סרבו להתייחס לשאלה אם ההפצצות של בתי מגורים ברצועה נעשו בהנחיית הדרג המדיני בתום ההתייעצויות הביטחוניות. דובר חמאס: "ההתנגדות מוכנה להרחיב את המתקפה"
גל ברגר וגילי כהן
12 בנובמבר 2018
23:05
עודכן ב 05:00

ברצועת עזה השמיד הערב (שני) צה"ל את ערוץ הטלוויזיה של חמאס "אל-אקצא". עם זה, שידורי הערוץ חודשו. בדיווח בעזה נאמר שצה"ל ירה ירי אזהרה לעבר ביתו של סגן יו"ר המועצה המחוקקת של חמאס, אחמד בחר. 


בישראל סרבו להתייחס לשאלה אם ההפצצות של בתי מגורים ברצועה נעשו בהנחיית הדרג המדיני בתום ההתייעצויות הביטחוניות להרחיב את מדיניות התגובה של צה"ל. יש לציין כי בשבועות האחרונים דרשו כמה שרים להפציץ בתי מפקדים ואף לשוב לסיכולים ממוקדים.

דובר חמאס, פוזי ברהום, אמר כי "ההסלמה של הכיבוש נמשכת וההתנגדות מוכנה להרחיב את המתקפה". ברהום איים - "ייתכן שאף עיר לא תישאר מחוץ לטווח התקיפה". גם דובר "ועדות ההתנגדות העממית", אבו מוג'אהד, אמר לרשת "אל-מיאדין" כי תקיפת בתים של אזרחים מצד ישראל היא "הסלמה חמורה", וההתנגדות החליטה להרחיב את תגובותיה.

משרד החוץ האיראני גינה את "הפשעים הציוניים" שבוצעו בעזה. עוד נמסר כי "הישות הזו מגלמת באופן אמיתי את הטרור באזור". בהודעת המשרד קראו למתווכים הבינלאומיים להתערב באופן דחוף על מנת להפסיק את "ההתנקשויות הציוניות".

גם ירדן קראה לעצור את "התוקפנות הישראלית" בעזה. דוברת הממשלה, ג'ומאנה ע'נימאת, אמרה כי יש להגן על החפים מפשע ולטפל במצב בדחיפות, זאת כחלק מפתרון מדיני שבו ישובו הישראלים והפלסטינים לשולחן המשא ומתן.