צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הקרב על ירושלים לקראת הכרעה: ליאון או ברקוביץ'?

אחוז ההצבעה הכללי בסיבוב השני בבחירות המקומיות חצה את רף ה-20%, פחות משלוש שעות לפני סגירת הקלפיות. בכ-50 רשויות מקומיות מתקיים סיבוב שני, בין היתר בראשון לציון, בת ים, רמת גן ואילת
כתבי כאן חדשות
13 בנובמבר 2018
19:31

ביותר מ-50 רשויות מקומיות מתקיים היום (שלישי) הסיבוב השני בבחירות, לאחר שאיש מהמועמדים לא הצליח לזכות בתמיכה של יותר מ-40% מהקולות בסיבוב הראשון. הקרב הבולט ביותר הוא בירושלים, שם מתמודדים משה ליאון מול עופר ברקוביץ'.


פחות משלוש שעות לפני סגירת הקלפיות בעיר, אחוז ההצבעה עמד על 16%, כשבשכונות החרדיות, שם התמיכה בליאון היא רחבה, נרשמו אחוזי הצבעה נמוכים באופן יחסי, ואילו בשכונות החילוניות אחוזים גבוהים יותר מהרגיל. אחוז ההצבעה הכללי בכל המרוצים חצה את רף ה-20%.

בראשון לציון מתמודד ראש העירייה המכהן דב צור מול רז קינסטליך. בבת-ים מתמודד ראש העירייה יוסי בכר, שהחליף בשנת 2014 את שלומי לחיאני בשל הגשת כתב אישום נגדו, מול צביקה ברוט - נציג הליכוד. באילת מתמודד ראש העירייה הנוכחי מאיר יצחק-הלוי מול המועמד דובי כהן. ברמת גן מתמודד ראש העירייה המכהן ישראל זינגר, בצל חקירות המשטרה נגדו, מול כרמל שאמה. הבחירות ברמת גן לוו בהשמצות רבות ובהפצת מידע שקרי, והתוצאות בסיבוב הראשון היו צמודות מאוד. בצפת, ראש העירייה המכהן, אילן שוחט, התמודד לאחר שהמשטרה הודיעה על סגירת התיק נגדו, אך לא עבר את הסיבוב הראשון. בסיבוב השני בעיר מתמודדים שוקי אוחנה ונחמן גלבך.


במרבית היישובים הערביים אחוז ההצבעה עומד על 40%, ובניגוד לשבועיים האחרונים שבהם התרחשו אירועים אלימים רבים על רקע הבחירות, היום לא נרשמו אירועים חריגים.

בהכנת הידיעה השתתפו אורלי אלקלעי, אוריה אלקיים, ליאל קייזר ומיכאל שמש.