צילום: קובי גדעון, פלאש 90

אהוד אולמרט: "אם מישהו אחר היה מגיע להסדר כזה - היו קוראים לו בוגד"

ראש הממשלה לשעבר תקף את ראש הממשלה בריאיון בתכנית כאן הערב בכאן רשת ב' וכינה אותו רופס. לדבריו הממשלה קמה מתוך הבטחה לחסל את החמאס, אך נכנעה לו. "אם היה לממשלה כושר הרתעה - עכשיו ברור שאין לה". אולמרט טען שהיעדר המדיניות מצד הממשלה לסוגיית עזה תגרום לסבב נוסף בשבועות הקרובים
כאן הערב
14 בנובמבר 2018
18:10

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, אומר הערב (רביעי) כי "אם היה לממשלה כושר הרתעה - עכשיו ברור שאין לה". בריאיון לרן בנימיני וטלי בן עובדיה בתכנית "כאן הערב", בכאן רשת ב', התייחס אולמרט להתפטרותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן בעקבות הפסקת האש שהושגה מול חמאס, ותקף את ההסדר שהושג. "הממשלה הזו אמרה שהיא תכריע את חמאס והיא נכנעת לו. הפלסטינים עשו לנו בית ספר", אמר אולמרט. "אם מישהו אחר היה מגיע להסדר כזה אחרי 460 רקטות - היו קוראים לו בוגד".

האזינו לראיון המלא:

אולמרט כינה את ראש הממשלה בנימין נתניהו "רופס, חסר כושר החלטה וחסר כושר עמידה". הוא טען שהיעדר המדיניות מצד הממשלה לסוגיית עזה יגרום לסבב נוסף בשבועות הקרובים. "הגורם המתון והאחראי הוא יו"ר הרשות הפלסטינית, ואנחנו דוחקים אותו. במקום זה אנחנו מתנהלים מול חמאס כי אין סיכוי להידבר איתם, כי אז נוכל לומר  שאין לנו עם מי לדבר". אולמרט הוסיף ששר הביטחון המתפטר דובר אמת תמיד, ויש לשים לב לדבריו נגד העברת הכסף הקטרי למשפחות מחבלים בעזה.

מהליכוד נמסר בתגובה: אהוד אולמרט שרצה למסור את ירושלים והיה מאדריכלי ההתנתקות וההתכנסות, כולל מסירת רוב שטחי יהודה ושומרון לפלסטינים, לא יטיף לאיש על רפיסות.