ח"כ דודי אמסלם
פלאש 90

יו"ר הקואליציה: "לבנט מניות יסוד במשבר. אסור לתת לו את תיק הביטחון"

ח"כ דודי אמסלם קרא לראש הממשלה שלא להיענות לדרישת הבית היהודי: "בנט סונט בשר הביטחון כבש שמונה חודשים זו חוצפה. צריך להשלים כמה משימות ואז ללכת לבחירות". השר קרא: "ליברמן סידר חגיגה לאויבים שלנו"
הבוקר הזה
15 בנובמבר 2018
08:46

יושב ראש הקואליציה ח"כ דודי אמסלם (ליכוד) קרא בהבוקר הזה בכאן רשת ב' שלא להעניק לנפתלי בנט את תיק הביטחון ולמעשה ללכת לבחירות מוקדמות.

לדברי ח"כ אמסלם: "ההחלטות בפוליטיקה הן קרות ושכלתניות. אבל אם ראש הממשלה היה שואל אותי אז אסור לתת לנפתלי בנט (את תיק הביטחון) כי מי שי שחולל את המשבר הזה ויש לו מניות יסוד בנושא הוא בנט. ההתנהגות שלו בתוך הממשלה לא הייתה קולגיאלית. כך לפחות לפי סולם הערכים שלי. אם יש לך הערה, בשביל זה יש קבינט. אני שמעתי את השרה איילת שקד בטלוויזיה עוד לפני כל האירועים אומרת שצריך להחליף את שר הביטחון. זו חוצפה".

על היכולת של הקואליציה לתפקיד עם 61 חברי כנסת בלבד אמר ח"כ אמסלם: "באופן בסיסי קשה לנהל כך קואליציה מבחינת הכנסת. אנחנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בכנסת מבחינת ההתנהלות של החכים. אני לא חושב שצריך ללכת לבחירות מחר בבוקר, יש עוד כמה משימות, אבל לאחר מכן כן".

בתוך כך השר איוב קרא (ליכוד) הגן על ראש הממשלה ותקף את השר המתפטר ליברמן. לדברי קרא: "ראש הממשלה ידע להתגבר על הרבה בעיות כולל חוסר האחריות של שר הביטחון שנתן חיוך לעזה - זו הייתה חגיגה עבור האויבים שלנו. יש לרה"מ מידע שאף אחד לא מודע לו, החוכמה היא לעשות את מה שטוב לאזרחי ישראל". 

במקביל, נמשכו המתקפות מכיוון האופוזיציה לעבר הממשלה. "חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) התייחסה לנושא ואמרה: "באופן נקודתי ההחלטה שלא להיכנס קרקעית, לא להסלים ולא למגר את החמאס – משימה בלתי אפשרית, זה היה נכון. זו הייתה החלטה נגד הבייס שלו וזו החלטה שאפשר להעריך אותה.

"אבל זה בא אחרי חדלון מוחלט של ארבע שנים של אפס מעשה. ממשלת הימין הזאת נתנה לגיטימציה עצומה לארגון טרור. זו הייתה ממשלה שדיברה עם החמאס, העבירו לו כסף, נתנה לו לגיטימציה בינלאומית לחמאס, הדירה שותף יריב אחר שלנו – הרשות הפלסטינית והעדיפה את חמאס על פני הרשות. היא עשתה טוב לחמאס".