זירת התאונה
צילום: מד"א

הנהג הפוגע בכביש 90 נאשם בהריגה: נסע שיכור ומסומם - ועקף בדרך לא פנויה

לורן אנקרי נאשם בהריגת שמונת בני משפחת עטר בתאונה הקטלנית ליד ים המלח. המשטרה קבעה: הוא עבר לנתיב הנגדי כדי לעקוף - שהיה תפוס
נסים קינן
15 בנובמבר 2018
12:04

פרקליטות מחוז דרום הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד לורן אנקרי שפגע במכונית של משפחת עטר בכביש 90 סמוך למלונות ים המלח לפני כשבועיים. אנקרי, בן 52 מגבעון החדשה, נאשם בהריגת שמונת בני המשפחה, בעקיפה בדרך לא פנויה, נהיגה בשכרות ובהחזקת סם לצריכת סמים. 

על פי כתב האישום, אנקרי נהג בכביש 90 מכיוון דרום לצפון, כשבגופו סם מסוג קנאביס ולצדו ישבו אשתו ובתו הקטינה שישבה במושב האחורי. באותה העת, יריב עטר נהג ברכבו יחד עם שבעת בני משפחתו, מצפון לדרום, בנתיב הנגדי.

בשלב מסוים של הנסיעה, החליט הנאשם לעקוף עם הג'יפ את הרכב שנסע לפניו בנתיב נסיעתו. לשם כך, כאשר הנאשם לקילומטר ה-216 בכביש, הוא עבר עם הג'יפ לנתיב הנסיעה הנגדי - על אף שבני משפחת עטר נסעו בו. לאחר מכן, בעודו נוהג בנתיב הנסיעה הנגדי, התנגש אנקרי עם הג'יפ עם רכב של משפחת עטר וכתוצאה מהתאונה, בסמוך לאחר ההתנגשות, רכבם החל לבעור. בשל התאונה ובעירת הרכב, שמונת בני משפחת עטר נהרגו. עוד צוין בכתב האישום כי לאנקרי 22 הרשעות תעבורה קודמות. 

המשטרה סיימה היום את חקירת התאונה ומצאה כי היא נגרמה מעקיפה בדרך לא פנויה. במשטרה אומרים כי סוגיית התלקחות הרכב עדיין נבדקת בידי חוקר שריפות.