ח"כ אורן חזן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ חזן: "אם נתניהו יהיה 'מר ביטחון' אין סיבה לבחירות"

ח"כ חזן תקף את רה"מ, ליברמן ובנט על רקע סבב הלחימה האחרון בעזה: "הרפיסות ששידרנו וההתקפלות בפני חמאס כואבות". חזן הדגיש שהוא לא "מונח בכיס של נתניהו" כשהתייחס לאפשרות של הליכה לבחירות מוקדמות. על התקרית עם אילן גילאון אמר - "קוראים לי זבל, בהמה, תמות"
אלמוג וגילת
15 בנובמבר 2018
11:38

חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) תקף היום (חמישי) את שר הביטחון המתפטר אביגדור ליברמן, את השר נפתלי בנט ואף את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע סבב הלחימה ברצועת עזה ושאלת הבחירות והממשלה הצרה. "אם ראש הממשלה ייקח את תפקיד שר הביטחון ויביא לידי ביטוי את האמירה 'מר ביטחון של ישראל' ויישם אותה, אין סיבה ללכת לבחירות", אמר חזן בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב'.

האזינו לריאיון המלא עם חבר הכנסת אורן חזן

חבר הכנסת המשיך לתקוף: "מישהו התבלבל בממשלה - ההתפטרות של ליברמן לא פותרת את הבעיה כי אנחנו עדיין במצב ביטחוני רגיש. הרפיסות ששידרנו וההתקפלות בפני חמאס כואבות". חזן כינה את השר בנט, שהציב אולטימטום לנתניהו - תיק הביטחון או פירוק הממשלה, "ילד מגודל" ואמר כי "כל מה שמעניין אותו זה תואר עצמי".

חזן הדגיש כי הוא לא "מונח בכיס של נתניהו" והביע תקווה שכעת, כשתיק הביטחון בידיים של ראש הממשלה, "הכל ייראה אחרת ואז לא נצטרך ללכת לבחירות". חזן לא הסתיר את אכזבתו מהתגובה של ישראל לירי הכבד של הטילים לדרום בתחילת השבוע: "המציאות מדברת בעד עצמה -  כולם ראו איך בשעה שחמאס מבצע פיגועים, המשכנו לאפשר לחמאס לעשות מה שהוא רוצה. הם גבו קורבנות ואנחנו ירינו על קירות טיח וקרשים".

חבר הכנסת חזן נשאל לגבי ההשעיות שלו מהכנסת ודיבר מדם ליבו על מה שכינה "ההתעללות" שהוא עובר במשכן. "הרבה פעמים מוציאים אותי בצורה שלא שווה לצורה שבה נוהגים בשאר חברי הכנסת. יש דין אחד לי ודין אחד לחברי הכנסת האחרים", אמר חזן. 

חזן סיפר כי מכנים אותו בכנסת בכינויי גנאי ומעליבים אותו בהתייחסו לאמירה "חצי בן אדם" נגד חבר הכנסת אילן גילאון (מרצ). "קוראים לי זבל, בהמה, תמות, כלב, חלאה ואתה עכשיו אומר לי על כך שאני עניתי לאדם שקרא לי 'בור' והעזתי בעוונותיי להגיב לו 'אתה קראת צ'ייקובסקי, אבל אין לך דרך ארץ'. התנצלתי על כך", הסביר חזן.

תגיות:
אורן חזן