ראש עיריית ירושלים הנבחר, משה ליאון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משה ליאון: "מבטיח שלא תהיה התחרדות של העיר"

ראש עיריית י-ם הנבחר הבהיר בכאן רשת ב': "חד משמעית, לא תהיה השפעה לתמיכת החרדים בי". ליאון ציין שיישב לדבר גם עם עופר ברקוביץ, למרות מערכת הבחירות הסוערת
בחצי היום
15 בנובמבר 2018
13:06

ראש העירייה הנבחר של ירושלים, משה ליאון, התייחס היום (חמישי) לשאלה שמטרידה את הציבור החילוני בעיר - נושא ההתחרדות, והבטיח שלא תהיה התחרדות של העיר. "אני חושב שהעיר לא חרדית. חד משמעית, לא תהיה השפעה לתמיכה של החרדים בי", הצהיר ליאון בריאיון לליאת רגב בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב'.

האזינו לריאיון המלא עם משה ליאון

ליאון דיבר גם על כך שלא הצליח להכניס אף אדם למועצה והבהיר כי למרות מערכת הבחירות הסוערת, יישב לדבר גם עם עופר ברקוביץ, אותו ניצח. "אין קשר בין מי שהצלחתי להכניס לבין ניהול המועצה. אני לא שומר טינה לאף אחד שפעל לפני הבחירות. אני יודע לשים את הדברים מאחור ולראות את טובת ירושלים", אמר ראש העירייה הנבחר. 

בהתייחסות לכך שראש הממשלה בנימין נתניהו לא הביע בו תמיכה, אמר ליאון כי לראש הממשלה יש את השיקולים שלו. "אני מאוד מעריך את ראש הממשלה ואני חושב שהוא מעולה. מאחל לו ימים רבים על כסאו", אמר. נתניהו שוחח היום עם ליאון, בירך אותו על ניצחונו, ואמר כי השניים ישתפו פעולה באופן מלא. ליאון הבטיח כי יפעל לאחד את העיר.

ליאון, מקורבו של שר הביטחון המתפטר אביגדור ליברמן, ביקש שלא להתערב בנעשה בפוליטיקה הארצית, אך ציין כי ליברמן עושה מה שהוא מאמין ו"מילה שלו היא מילה". הוא שיער שליברמן החליט שהוא צריך להתפטר כי הוא לא ממצה את עצמו בתפקיד."הכיסא זה לא מה שחשוב לו", אמר.