פגישת נתניהו עם ראשי רשויות, הערב
צילום: חיים צח לע"מ

על רקע המחאות: נתניהו הציג לתושבי העוטף את תכנית החוסן

ראש הממשלה נפגש עם ראשי רשויות בדרום, יחד עם שר האוצר, הרמטכ"ל ואלוף פיקוד הדרום והציג תכנית בהיקף של חצי מיליארד שקלים שבכוונתו לקדם בשבועות הקרובים ושכוללת חיזוק רפואת החירום, החינוך הלא פורמלי, שירותי הרווחה ומענקים ביטחוניים
גילי כהן ואיציק זוארץ
15 בנובמבר 2018
23:14

על רקע מחאת תושבי הדרום על התנהלות הממשלה בהתמודדות עם חמאס ברצועת עזה, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (חמישי) עם ראשי רשויות בעוטף עזה כדי לדון בתוכנית חוסן ליישובים, בהיקף של כחצי מיליארד שקלים.


התוכנית, שתובא לאישור הממשלה בשבועות הקרובים, כוללת חיזוק רפואת החירום, החינוך הלא פורמלי, שירותי הרווחה והענקת מענקים ביטחוניים לרשויות לשם עזרה בתפקוד השוטף. כמו כן, יינתנו תוספות במכסות הטלה וחלב לחקלאים בעוטף, סבסוד מעונות יום ועוד.

בפגישה הערב בלשכת ראש הממשלה השתתפו שר האוצר משה כחלון, שר הפנים אריה דרעי, הרמטכ"ל גדי איזנקוט ואלוף פיקוד הדרום הרצי הלוי. ראשי המועצות שהשתתפו בפגישה הם ראש מועצה אזורית שדות נגב תמיר עידאן, ראש עיריית שדרות אלון דוידי, ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג', ראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית שער הנגב אלון שוסטר ומחליפו ראש המועצה בשער הנגב אופיר ליבשטיין.

בדיון הציגו ראש הממשלה, הרמטכ"ל ומפקד פיקוד הדרום את המאמצים הצבאיים הנעשים נגד הטרור מעזה. 

כ-1,500 מתושבי עוטף עזה הפגינו הערב בצומת עזריאלי, במחאה על המצב הביטחוני ברצועת עזה והפסקת האש, וחסמו את הצומת לתנועה. המפגינים חסמו את הצות והתעמתו עם כוחות המשטרה במקום. 

התנועה הקיבוצית מסרה מוקדם יותר הערב בתגובה לפגישת ראש הממשלה עם ראשי הרשויות: "אל תזמן אותם ללשכתך. בוא אליהם. פגוש אותם בביתם. שמע את זעקתם ומצוקתם. אין לך ממה לפחד, יש להם ממ"דים ואין סיבה שתסתתר. הם יארחו אותך בכבוד המתבקש. אדוני ראש הממשלה, בוא לעוטף, ליישובים סמוכי הגדר, והבט להם בעיניים".