משה יעלון
צילום: פלאש 90

יעלון: "חוסר אחריות לתת את תיק הביטחון לבנט"

שר הביטחון לשעבר הסביר בריאיון ב"חדשות השבוע" שההרתעה נשחקה כשהתחילו בלוני התבערה: "היינו צריכים לגבות מהם מחיר כדי שלא ימשיכו בפרובוקציות". יעלון ציין כי הוא מתכונן לבחירות וחשף שיש לו חיבורים מתוכננים
אמיר בר שלום
16 בנובמבר 2018
21:18

שר הביטחון לשעבר משה יעלון התייחס הערב (שישי) לסוגיית תיק הביטחון, אותו דרש יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, ולשאלת הקדמת הבחירות. "מי שלא ראוי לקבל את תיק הביטחון זה מי שמתנהג באופן ילדותי. זה חוסר אחריות לתת את התיק לנפתלי בנט", אמר יעלון בריאיון לאמיר בר שלום ב"חדשות השבוע" בכאן 11.

יעלון דיבר גם על סבב הלחימה האחרון ברצועת עזה בתחילת השבוע והסביר כי הייתה טעות להתייחס בזלזול לעפיפונים ולבלוני התבערה. "היינו צריכים לגבות מהם מחיר כדי שלא ימשיכו בפרובוקציות", אמר יעלון והדגיש כי ההרתעה נשחקה כבר במרץ. "עכשיו כשחמאס יורה 400-500 רקטות אז הם לא משלמים מחיר כבד, אבל זה לא רק הם, חיזבאללה מסתכלים, כולם מסתכלים", הזהיר שר הביטחון לשעבר.

השר לשעבר התייחס גם לבחירות המתקרבות ולתכניות שלו. יעלון הבהיר כי הטענות על כך שהוא אינו עובר את אחוז החסימה, לא נכונות. השר לשעבר ציין כי "אנשים מחפשים אלטרנטיבה לראש הממשלה בנימין נתניהו - אנשים רוצים ספינים ולא מישהו שמעדיף בצע כסף על טובת המדינה". 

יעלון ציין כי ברגע שיקבעו מועד לבחירות, הוא יחשוף את המהלכים שלו. "במשך שנתיים הכנתי תוכניות רב שנתיות בכל תחום. יש חיבורים שמדוסקסים", אמר השר לשעבר.