איתור גופה בקליפורניה
צילום: אי-פי

השריפות בקליפורניה: מניין ההרוגים עלה ל-71

כוחות ההצלה ממשיכים בחיפושים אחר כ-1,000 נעדרים בדליקות בצפון המדינה. בשבוע האחרון הצליחו שירותי הכבאות להשתלט על כ-45% משטח השריפה. הנשיא טראמפ יגיע היום לביקור באזורי האסון
יואב זהבי ויותם רוזנוולד
17 בנובמבר 2018
10:00

מניין ההרוגים בשריפת הענק בקליפורניה עלה הלילה (שבת) ל-71. כוחות ההצלה ממשיכים בניסיונות לאתר כ-1,000 נעדרים בדליקות בצפון המדינה, ונעזרים בכלבים על מנת לאתר שרידי אדם בשכונות שנשרפו עד היסוד. שבוע לאחר פרוץ השריפה, הנחשבת לקטלנית ביותר בתולדות המדינה, הצליחו שירותי הכבאות להשתלט על 45% משטחה. 

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, יגיע היום לקליפורניה הצפונית לבקר באזורי האסון. מושל קליפורניה הנכנס והמושל היוצא - שניהם מבקרים חריפים של הנשיא - מתכננים להצטרף אליו. הלילה אמר טראמפ בריאיון לרשת "פוקס" כי "לא הייתה שריפה אם היו מוציאים את העצים. יכול להיות ששינוי אקלים תורם לשריפות, אבל הבעיה המרכזית היא ניהול. חייבים שיהיה ניהול של היערות הללו, זו עובדה".

מלבד הקורבנות הרבים שגבתה האש, נגרם גם נזק עצום לרכוש: יותר מ-9,800 בתים עלו באש, מה שמצריך כעת פתרון ארוך-טווח לאלפי בני אדם. חלק מהתושבים שנעקרו מבתיהם עברו להתגורר עם חברים או בני משפחה, בעוד שאחרים הקימו אוהלים מחוץ לכלי הרכב שלהם. לפחות 1,100 מפונים שוכנו ב-14 מקלטי חירום שהוקמו בכנסיות, בתי ספר ומרכזים קהילתיים באזור, ולפי הרשויות - בסך הכל נותרו יותר מ -47,000 איש תחת צווי פינוי.

נזקי השריפה (צילום: אי-פי)

איתור גופה נוספת בשטח (צילום: אי-פי)

מחנות האוהלים של המפונים (צילום: אי-פי)

נמשך החיפוש אחר שרידים נוספים (צילום: אי-פי)

לוח מודעות לחיפוש נעדרים (צילום: אי-פי)

פחי אשפה שנמסו מהחום (צילום: אי-פי)

תגיות:
שריפה