דונלד טראמפ
צילום: AP

דונלד טראמפ: "סעודיה היא בת ברית נהדרת, אדבר עם ה-CIA"

נשיא ארצות הברית הגיב באדישות לקביעת שירות הביון האמריקאי לפיו יורש העצר הסעודי הורה לרצוח את העיתונאי חאשוקג'י. על מערכת היחסים עם טורקיה אמר טראמפ: "ארדואן הוא חבר שלי. אני מסתדר איתו"
יותם רוזנוולד
17 בנובמבר 2018
15:49

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שוחח היום (שבת) עם עיתונאים והתייחס למערכת היחסים עם סעודיה על רקע ההתפתחויות בפרשת חאשוקג'י. טראמפ נשאל על הפרשה בעקבות קביעת ה-CIA כי יורש העצר מוחמד בן סלמן הורה לרצוח את העיתונאי ואמר: "ה-CIA ידבר איתי היום. עד עכשיו נאמר לנו שהוא לא שיחק תפקיד ברצח, נראה מה ה-CIA אומרים. ערב הסעודית היא בת-ברית חשובה שלנו. הם בת ברית נהדרת מבחינת משרות, נדבר עם ה-CIA מאוחר יותר".

טראמפ התייחס גם להתחממות היחסים עם טורקיה ואמר: "יש לנו תקופה טובה עם טורקיה, הם שחררו את אנדרו ברונסון, אני מסתדר טוב עם הנשיא, הוא חבר שלי ואיש חזק וחכם".

טראמפ התייחס גם למצב בגבול הדרומי של ארצות הברית (עם מקסיקו) והכריז: "יש לנו כוח צבאי בגבול הדרומי, יש לנו הרבה אנשים שמנסים להיכנס למדינה שלנו, הם רוצים להיכנס כי הולך לנו טוב. יש מיליונים של אנשים רוצים להיכנס בצורה חוקית וצריך לתת להם העדפה. לא ניתן לאנשים להיכנס בצורה לא חוקית ולא נשחרר לרחובות את מי שנתפס, לא יהיו שחרורים".