בנימין נתניהו ומשה כחלון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נתניהו: "אפגש עם כחלון ואנסה לשכנע שלא יפיל את הממשלה"

ראש הממשלה הודיע כי יעשה מאמץ אחרון למנוע את הקדמת הבחירות: "אסור להפיל ממשלת ימין. אם סיעת כולנו לא תפיל את הממשלה – יש ממשלה". מוקדם יותר אמר ח"כ פולקמן מכולנו: "ברור שהולכים לבחירות"
גילי כהן
17 בנובמבר 2018
17:30

בנימין נתניהו ממשיך בניסיון למנוע את ההליכה לבחירות. מטעמו של ראש הממשלה נמסר כי נתניהו ייפגש מחר (ראשון) עם שר האוצר משה כחלון בניסיון למנוע את פירוק הממשלה והליכה לבחירות.

מטעמו של נתניהו נמסר כי: "מחר בבוקר אפגש עם משה כחלון לפגישה מכרעת לפני ישיבת הממשלה, בניסיון אחרון לשכנע אותו לא להפיל את הממשלה. אם סיעת כולנו לא תפיל את הממשלה - יש ממשלה. אסור להפיל ממשלת ימין. כל חברי סיעת הליכוד מעוניינים להמשיך לשרת את המדינה שנה שלמה נוספת, עד סיום הקדנציה בנובמבר 2019".

במקביל, השרה מירי רגב פרסמה בצאת השבת פנייה ברשתות החברתיות בה הביעה תקווה כי הבחירות לא יוקדמו. רגב כתבה: "כולם צועקים 'תחזיקו אותי', אבל אני מקווה שההיגיון ינצח. זוהי ממשלת ימין יציבה וטובה שיכולה לסיים את הקדנציה עד סופה. אנחנו לא מעוניינים ללכת לבחירות, אבל חשוב שיבינו כולם: הליכוד היא המפלגה האחרונה שצריכה לחשוש מהן. ראשי סיעות הקואליציה חייבים להבין שיש לנו אתגרים חשובים לעסוק בהם לטובת מדינת ישראל ומוטב שעינינו יהיו נשואות אליהם ולא לקלפיות".

עם זאת, בסיעתו של שר האוצר, כולנו שוררת תחושה כי לא ניתן יהיה למנוע את הקדמת הבחירות. יו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן אמר באירוע "שבת תרבות" כי: "זה ברור שהולכים לבחירות. יכול להיות עכשיו ויכוח אם זה חודש לכאן או חודש לשם, ועל מי מפילים את זה, אבל זה ברור".

פולקמן התייחס גם לדרישת שר החינוך נפתלי בנט לקבל לידיו את תיק הביטחון, ואמר כי "הצבת אולטימטום זו התנהגות חסרת אחריות. תתעסק במה שאתה עושה, לא ב'מה אחרים עושים לא טוב'. זה מה שהבית היהודי עושה כל הזמן - מה ליברמן עשה לא בסדר, או ההוא עשה לא בסדר. ככה כל הזמן, זו פוליטיקת הזדמנויות".