בנימין נתניהו ומשה כחלון
פלאש 90

כחלון למקורביו: לא אפיל את ממשלת 61 חברי הכנסת

שר האוצר שלח מסר לפני הפגישה הצפויה לו עם בנימין נתניהו. מוקדם יותר נמסר מטעמו של ראש הממשלה כי מטרת הפגישה היא "לשכנע את כחלון שלא להפיל את ממשלת הימין"
מיכאל שמש
17 בנובמבר 2018
20:53
עודכן ב 23:20

שר האוצר משה כחלון העביר מסר למקורביו לפיו אין לו כל כוונה להפיל את ממשלת 61 חברי הכנסת. המסר של כחלון מגיע על רקע הפגישה הצפויה מחר (א') בינו לבין ראש הממשלה נתניהו בשעה 18:30 בערב. מוקדם יותר פרסם ראש הממשלה נתניהו הודעה ממנה עולה כי כחלון הוא זה שהחליט לפרק את הממשלה וכי הוא ינסה לשכנע אותו שלא להפיל את ממשלת הימין.


מטעמו של נתניהו נמסר כי:"מחר בבוקר אפגש עם משה כחלון לפגישה מכרעת לפני ישיבת הממשלה, בניסיון אחרון לשכנע אותו לא להפיל את הממשלה. אם סיעת כולנו לא תפיל את הממשלה - יש ממשלה. אסור להפיל ממשלת ימין. כל חברי סיעת הליכוד מעוניינים להמשיך לשרת את המדינה שנה שלמה נוספת, עד סיום הקדנציה בנובמבר 2019".


במקביל, השרה מירי רגב פרסמה בצאת השבת פנייה ברשתות החברתיות בה הביעה תקווה כי הבחירות לא יוקדמו. רגב כתבה: "כולם צועקים 'תחזיקו אותי', אבל אני מקווה שההיגיון ינצח. זוהי ממשלת ימין יציבה וטובה שיכולה לסיים את הקדנציה עד סופה. אנחנו לא מעוניינים ללכת לבחירות, אבל חשוב שיבינו כולם: הליכוד היא המפלגה האחרונה שצריכה לחשוש מהן. ראשי סיעות הקואליציה חייבים להבין שיש לנו אתגרים חשובים לעסוק בהם לטובת מדינת ישראל ומוטב שעינינו יהיו נשואות אליהם ולא לקלפיות".

 בתוך כך השר נפתלי בנט פרסם הערב מסר לפיו הניסיון של ראש הממשלה לייצב את הקואליציה ייכשל. לדברי בנט: "ליברמן הוא זה שנכשל בביטחון והפיל את הממשלה. אין לה תקומה כעת. כחלון צודק שהולכים לבחירות במרץ"