בנט, בשבוע שעבר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כים בבית היהודי נגד בנט: האוליטמטום שהציב - הוא שהביא להקדמת הבחירות

לטענת אותם חברי כנסת, אפשר היה להמשיך בקואליציית 61, אך הדרישה הפומבית לתיק הביטחון מרה"מ יצרה סחרור. בלשכת בנט הגיבו: "עמדת הסיעה התקבלה בהצבעה פה אחד, לאחר דיון פתוח בו כל ח"כ הביע את עמדתו"
זאב קם
18 בנובמבר 2018
08:30

חברי כנסת בסיעת הבית היהודי מאשימים את יו"ר המפלגה, השר נפתלי בנט, בכך שהאולטימטום הפומבי שהציב בשבוע שעבר שבו דרש את תפקיד שר הביטחון הוא זה שהביא להידרדרות הפוליטית ולהקדמת הבחירות. 

לטענת אותם חברי כנסת, אפשר היה להמשיך בקואליציית 61, אך הדרישה הפומבית לתיק הביטחון מראש הממשלה יצרה סחרור שמוביל מאז לבחירות. בלשכת בנט הגיבו: "עמדת הסיעה התקבלה בהצבעה פה אחד, לאחר דיון פתוח בו כל ח״כ הביע את עמדתו".


אמש פרסם בנט מסר לפיו הניסיון של ראש הממשלה בנימין נתניהו לייצב את הקואליציה ייכשל. "מרגע שליברמן נכשל בביטחון וברח מהמערכה הוא גם הפיל את הממשלה, והממשלה כרגע אין לה תקומה כי יש לנו רק 56 ח"כים שיצביעו יחד עם הממשלה. לכן, בלית ברירה צודקים כחלון ודרעי שהולכים לבחירות במרץ".

כמו כן, חברי כנסת מסיעת כולנו אומרים הבוקר שאם ראש הממשלה יבקש דחייה קלה של כמה שבועות בודדים, לפני פיזור הכנסת, לצורך סיום הליך המינוי של הרמטכ"ל והמפכ"ל, הם יהיו מוכנים לשקול זאת. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה באופן ממוקד ומצומצם לצורך עניינים אלו  - כלומר שבועיים-שלושה לכל היותר.