דוד אמסלם ונפתלי בנט
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

אמסלם: "הולכים לבחירות בגלל בנט - הוא סכסכן וחצוף"

לדברי יו"ר הקואליציה, בנט "השפיל את ליברמן במשך 8 חודשים". על אף הפגישה הצפויה בין נתניהו לכחלון, להערכת אמסלם המגעים בין ראשי הקואליציה בשלב זה הם חסרי סיכוי, והבחירות יוקדמו
קלמן-ליברמן
18 בנובמבר 2018
09:43
עודכן ב 10:25

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם התייחס הבוקר (ראשון) לסיכוי שהממשלה תתפרק ויהיו בחירות מוקדמות. בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב', תקף אמסלם בחריפות את יו"ר הבית היהודי ושר החינוך נפתלי בנט, והאשים אותו בפירוק הממשלה: "הוא מסכסך, מחלק לנו ציונים. חצוף ברמות שלא ראיתי דברים כאלה. השפיל את אביגדור ליברמן במשך שמונה חודשים".

האזינו לריאיון עם דוד אמסלם בכאן רשת ב'

בנט, כזכור, הודיע לאחר התפטרות ליברמן מתפקיד שר הביטחון כי הוא דורש מראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל את תיק הביטחון. אמש פרסם בנט מסר לפיו הניסיון של נתניהו לייצב את הקואליציה ייכשל. "מרגע שליברמן נכשל בביטחון וברח מהמערכה הוא גם הפיל את הממשלה, והממשלה כרגע אין לה תקומה כי יש לנו רק 56 ח"כים שיצביעו יחד עם הממשלה. לכן, בלית ברירה צודקים כחלון ודרעי שהולכים לבחירות במרץ", אמר בנט. בריאיון הבוקר לכאן רשת ב' אמר אמסלם כי "אם בנט רצה להיות שר הביטחון ולא שר החינוך, הוא היה צריך להגיד את זה כשהוקמה הממשלה".

עוד אמר יו"ר הקואליציה: "יש פה ממשלה לאומית שהייתה יכולה להמשיך עוד שנה. ראש הממשלה ייפגש היום עם שר האוצר, אבל באופן אישי נראה לי שהמגעים הם חסרי סיכוי".

על טענות תושבי הדרום על תפקוד ראש הממשלה בלחימה מול חמאס אמר אמסלם כי "החלטתו של ראש הממשלה להשיג הפסקת אש בדרום טובה ואמיצה ונעשתה לטובת בטחון המדינה. תפקידו של ראש הממשלה לקבל החלטות נכונות ולא פופוליסטיות המתבססות על מצב רוח".


על אף הפגישה הצפויה היום בין יו"ר כולנו משה כחלון עם נתניהו, כחלון כבר אמר בשבוע שעבר כי הוא מעוניין בהקדמת הבחירות. חברי כנסת מסיעת כולנו אומרים הבוקר שאם ראש הממשלה יבקש דחייה קלה של כמה שבועות בודדים, לפני פיזור הכנסת, לצורך סיום הליך המינוי של הרמטכ"ל והמפכ"ל, הם יהיו מוכנים לשקול זאת. זאת, בתנאי שהדבר ייעשה באופן ממוקד ומצומצם לצורך עניינים אלו - כלומר שבועיים-שלושה לכל היותר.