ליברמן: "בנט נדבק לכיסא; הניסיון לדחות את הבחירות – חוסר אחריות"

שר הביטחון היוצא תקף את יו"ר הבית היהודי בריאיון בכאן רשת ב': "הסיבה היחידה לתת לו את תיק הביטחון – להציל את מערכת החינוך בישראל". הוא הדגיש כי לא יפסול ישיבה בממשלה של נתניהו: "לא מפתיע אותי שלא מפרגנים לאדם שעומד על העקרונות שלו"
הבוקר הזה
18 בנובמבר 2018
10:02

שר הביטחון היוצא, אביגדור ליברמן, האשים היום (ראשון) בריאיון לכאן רשת ב' כי הניסיון של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לדחות את הבחירות – חסר אחריות. לצד זאת, בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה", הבהיר ליברמן כי הוא לא פוסל לשבת פעם נוספת בממשלה של נתניהו והדגיש: "אני לא פוסל אף בן אדם. חייבים שתקום ממשלת ימין במעשים, ולא רק בדיבורים".

ליברמן השיב לטענות של השר נפתלי בנט על כך שברח מתפקיד שר הביטחון והפיל ממשלת ימין: "בנט נדבק לכיסא בכל מחיר. לא אכפת לו מהבטחות או מביטחון. מי שרוצה, שיידבק לכיסא ויכשיר מדיניות בלתי סבירה של העברת 15 מיליון דולר במזומן לחמאס שהולכים נטו לטרור". הוא הוסיף עקיצה לעברו של יו"ר הבית היהודי, ואמר כי יש סיבה אחת בלבד למנותו לשר הביטחון – "כדי להציל את מערכת החינוך בישראל".

האזינו לריאיון עם ליברמן בכאן רשת ב'

"כשפרשתי מהתפקיד ידעתי שיהיו הרבה השמצות ומתקפות", הוסיף השר היוצא. "זה לא מפתיע אותי. הרי אף אחד במערכת הפוליטית ובטח בתקשורת לא ממהר לפרגן כשאדם עומד על העקרונות שלו. קראתי איפשהו שאני 'פורש סדרתי' – אני לא פורש סדרתי, אלא עומד על העקרונות שלי. לא הייתה לי בעיה להצביע נגד ההתנתקות ולשבת באופוזיציה כשראש הממשלה וצמרת הליכוד הצביעו בעד; הצבעתי נגד עסקת שליט שהיום אנחנו רואים כמה היא הייתה טעות; ולא הייתה לי בעיה להצביע נגד הפיוס עם טורקיה".

ליברמן הצהיר כי הוא הצליח להשפיע בתחומים רבים כשר הביטחון: "קודם כל, במטה הכללי הכול התנהל בשקט תעשייתי. הוא זכה לגיבוי מוחלט ועבד בצורה מסודרת. בניגוד לפעם הקודמת, הליך מינוי הרמטכ"ל התנהל בצורה שקטה ומסודרת". לדבריו, "היו הרבה החלטות שהובלתי ושאוכל לספר עליהן רק בחגיגות יום העצמאות ה-200 למדינת ישראל".

יו"ר ישראל ביתנו חזר על קריאתו לערוך את הבחירות בהקדם: "הניסיון לגרור את המדינה כולה לחודשים של חוסר תפקוד וחוסר ודאות הוא חסר אחריות. למצב שנוצר יש פתרון אחד – בחירות מוקדם ככל האפשר". על ישיבה בממשלה של נתניהו אמר: "ראש הממשלה ואני מכרים ותיקים של יותר מ-30 שנה. כבר עברנו הרבה דברים, ואני לא פוסל אף אחד ברמה האישית".