צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

כץ נגד מינוי בנט לשר הביטחון: "יש בליכוד מועמדים מתאימים"

שר התחבורה תקף את יו"ר הבית היהודי על האולטימטום שהציב בפני ראש הממשלה: "זה היה צעד פסול ומיותר. אסור למסור את התיק הביטחון לראש מפלגה קטנה שברגע האמת יעדיף הישרדות אלקטורלית" • השר אורי אריאל לכאן רשת ב': "בנט לא סינדל את נתניהו"
מיכאל שמש
18 בנובמבר 2018
12:40

השר ישראל כץ התייצב היום (ראשון) נגד מסירת תיק הביטחון ליו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, וקרא למנות לתפקיד שר מהליכוד. "כרגע זה נכון להשאיר את התיק בידי ראש הממשלה. אם יוחלט שהממשלה תכהן שנה נוספת – בליכוד יש מספר מועמדים מתאימים", טען כץ.

לדברי שר התחבורה, "התפטרות ליברמן הוכיחה שאין למסור את תיק הביטחון לראש מפלגה קטנה, שברגע האמת יעדיף שיקולים של הישרדות אלקטורלית על פני השיקול הממלכתי. האולטימטום שהציב בנט בפני ראש הממשלה, כשקבע שרק הוא חייב לכהן כשר הביטחון – היה פסול ומיותר, ופגע ביציבות הממשלה".


"אי אפשר להמשיך במצב הקיים - ואי אפשר לקיים מאזן הרתעה הדדי עם ארגון טרור כמו חמאס. כעת אין ברירה - חייבים להכות את החמאס מכה ניצחת, ולאחר מיכן להוציא לדרך את תוכנית האיפרדות מעזה", המשיך כץ. הוא טען כי "לא ניתן לפרט את הנסיבות המבצעיות שהובילו להחלטת הקבינט שלא להמשיך את הסבב בעזה בנסיבות ובעיתוי הנוכחי".

בתוך כך, השר אורי אריאל מהבית היהודי דחה בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' את הביקורת על יו"ר מפלגתו. "בנט לא סינדל את נתניהו. נתונה הרשות לראש הממשלה להמשיך את הממשלה ככל שזה אפשרי", אמר אריאל. הוא העריך כי "על פניו, נראה שאחרי מה שעשה ליברמן זה הולך לבחירות - אבל כבר היינו בסרט הזה פעם עם מופז כשנראה היה שמפרקים ובבוקר קמנו עם ממשלה חדשה. עד שזה לא גמור, זה לא גמור".

האזינו לריאיון עם השר אורי אריאל בכאן רשת ב'

אריאל הגיב לפרסום הבוקר בכאן חדשות, על הביקורת הפנימית בתוך הבית היהודי נגד היו"ר בנט ודרישתו לקבל את תיק הביטחון: "אני לא מכיר את הביקורת הזו, ומי שאומר את זה בלי להזדהות בעיניי הוא לא ישר דרך. להגיד על נתניהו, שהוא כמעט ראש הממשלה הכי ותיק שהיה פה, שמכניסים אותו לפינה בגלל איזו אמירה – זה לא נכון ולא לעניין. אנחנו רוצים שהשר בנט יהיה שר הביטחון ולהמשיך את הממשלה עד נובמבר 2019".

יו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם, תקף היום גם כן את בנט בחריפות והטיל עליו את האחריות למשבר הפוליטי שמאיים לפרק את הממשלה. "הוא מסכסך, מחלק לנו ציונים. חצוף ברמות שלא ראיתי דברים כאלה. השפיל את אביגדור ליברמן במשך שמונה חודשים", האשים אמסלם בריאיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב'. "יש פה ממשלה לאומית שהייתה יכולה להמשיך עוד שנה. ראש הממשלה ייפגש היום עם שר האוצר, אבל באופן אישי נראה לי שהמגעים הם חסרי סיכוי".

האזינו לריאיון עם יו"ר הקואליציה אמסלם בכאן רשת ב'