סטריק, הערב
צילום: דובר צה"ל

"האיראנים משתמשים בסוריה כנתיב העברת אמל"ח לחיזבאללה"

אלוף פיקוד הצפון יואל סטריק הזהיר במהלך טקס פרידה ממנהלת "שכנות טובה" מפני "אתגרי הזירה המורכבים למרות התייצבות המשטר. "אנו מבחינים היטב בניסיונות ההתבססות ההולכת וגוברת של איראן באזורים רבים בסוריה", הוסיף
רובי המרשלג
18 בנובמבר 2018
22:46

"רואים כיצד מנסים האיראנים להשתמש בשטח סוריה כנתיב להעברת אמל"ח לחיזבאללה בלבנון": כך הזהיר הערב (ראשון) אלוף פיקוד הצפון יואל סטריק, במהלך ערב פרידה והוקרה למנהלת "שכנות טובה" – פעילות הומניטרית של צה"ל שסייעה לאזרחים סורים, פעילות שהסתיימה עם חזרת משטר אסד לדרום המדינה.


"על אף התייצבותו של המשטר בסוריה, אתגרי הזירה עודם מורכבים ומונחים לפתחנו", אמר סטריק. "אנו מבחינים היטב בניסיונות ההתבססות ההולכת וגוברת של איראן באזורים רבים בסוריה. אנו רואים כיצד מנסים האיראנים להשתמש בשטח סוריה כנתיב להעברת אמל"ח לארגון הטרור חיזבאללה בלבנון".

"אנו יודעים כי חיזבאללה מנסה לבסס תשתיות טרור ברמת הגולן הסורית בסמוך לגבולנו, כחזית שניה לדרום לבנון", המשיך האלוף. "צה"ל לא יאפשר זאת. מי שמבקש לערער את ביטחונם של אזרחי ישראל – בטווח המיידי או הרחוק – ייתקל בצה"ל עוצמתי, חד, שמודע היטב לנעשה מעבר לגבולו, ופועל בנחישות ובתקיפות נגד דורשי רעתנו".

על הסיוע שהעניק צה"ל לאזרחים הסורים אמר סטריק כי "אנשי מנהלת 'שכנות טובה' - מילאתם שליחותכם בהושטת סיוע לאלפי פצועים שנפגעו במלחמת האזרחים בסוריה, והובאו לגבול ישראל לקבל סיוע. אין בפי מילים שיוכלו לתאר היטב את ההוקרה העמוקה שמגיעה לכם – על האנושיות, על יכולת הנתינה, המסירות שבהן ביצעתם את מלאכתכם החשובה". עוד הוא הוסיף כי "בתום שנים ארוכות, בהן היו הישראלים לאויב בעיני שכננו ברמת הגולן הסורית, ראו אותנו לראשונה כמי שטיפלו, שחמלו, שהעניקו סיוע".