שחקני נבחרת ישראל
צילום: ליאן וילדאו

"למה לכל הקבוצות שלכם קוראים 'הפועל'"? בגלזגו לא מתרגשים מישראל

רק כמחצית מן היציעים בהמפדן פארק בגלאזגו צפויים להיות מלאים במשחק שיכריע האם החבורה של אנדי הרצוג תעלה שלב בליגת האומות (ג', 21:30, שידור חי בכאן רשת ב'). את נבחרת ישראל זה ממש לא מעניין
ליאן וילדאו, שליח "כאן" לגלאזגו
19 בנובמבר 2018
16:42

הסקוטים ידועים כאוהדים פנטיים במיוחד, אבל אצטדיון המפדן פארק בגלזגו לא יהיה מחר (שלישי, 21:30, כאן רשת ב') מלא במפגש בין הנבחרת המקומית לישראל במשחק המכריע בשלב הבתים של ליגת האומות. ישראל, כזכור, זקוקה לתיקו כדי להעלות לפלייאוף של המפעל החדש.

תכולתו של המפדן פארק היא כ-52 אלף מקומות אך ההערכות הן ש"רק" כ-25 עד 30 אלף אוהדים יגיעו. לא מעט, אבל גם לא הר געש מתפרץ. הסקוטים שומרים את הנאמנות העיוורת שלהם לסלטיק או ריינג'רס. הנבחרת המקומית שהופתעה ב"סמי עופר" (1:2 לישראל), הבליחה מחדש מול אלבניה עם ניצחון 4-0 בחוץ ועם שחקנים חדשים בסגל, אבל כנראה שאחרי 20 שנה של כישלונות להעפיל לטורניר גדול, קשה להרשים את הקהל המקומי.

מאמן נבחרת ישראל אנדאס הרצוג

דיוויד פרובן, שחקן עבר בנבחרת הסקוטית, שהיום משמש כפרשן ב"סקיי ספורטס": "במשחק באלבניה גילינו שחקנים מוכשרים, אפילו די בטעות, בשל הפציעות של האחרים. גם השיטה השתנתה לארבעה שחקנים מאחור (במקום חמישה, ל.ו.) וזו שיטה הרבה יותר מאוזנת. עכשיו נבחרת סקוטלנד במצב מנטלי הרבה יותר טוב".

האוהדים המקומיים די בטוחים שסקוטלנד תנצח את ישראל, אבל לא בטוחים בכלל במנג'ר שלהם אלכס מק'ליש. "הוא היה הבחירה הקלה מדי לתפקיד המאמן", אמר לנו אחד מהם אמש. הפסד או תיקו מחר, במשחק המכריע בליגת האומות, קרוב לוודאי יערער את מעמדו. ב"טיימס המקומי" הכותרת היא "מק'ליש מפציר באוהדים – תתמכו ב'ווינרים שלי".

שחקני נבחרת סקוטלנד באימון

במסיבת העיתונאים היום הוא דווקא היה נינוח ומחויך, כנראה כי נולדה לו נכדה חדשה. במפגשי עבר בסקוטלנד עם קבוצות ישראליות, הייתה רגלם של הסקוטים על העליונה אבל מקליש לא מייחס לזה יותר מדי חשיבות ומסמן את מונס דאבור ותומר חמד (שכנראה יפתח על הספסל, ל.ו), כשחקני מפתח של ישראל. אגב, את נהג המונית שלקח אותנו לאצטדיון, אוהד סלטיק, פחות מעניין המערך של אנדי הרצוג ויותר "למה לכל הקבוצות הישראליות קוראים הפועל?", לא הטרדנו את החבר עם "מכבי", גם ככה הבירה שלהם מוכרת יותר.

יושב ראש ההתאחדות שינו זוארץ

בנבחרת שלנו, הפעם, אין תירוצים. עוד בנתב"ג אריאל הרוש נשלח למצלמות והבהיר ש"אם ניצמד לטקטיקה של הרצוג וכולם יתנו הכול, עד טיפת הזיעה האחרונה, אני לא מודאג". לגבי הרצון לרוץ לא אמורה להיות בעיה - 7 מעלות בגלזאגו הן תמריץ מצוין. גם הסקאוטים הבריטים ביציע ומאתרי הכישרונות אמורים לתת עוד פוש לבחורינו המצוינים לספק הצגה ואולי לקבל הצעה לחתום קבע בקור הבריטי. לפחות מבחינת העיתונאים רב אלוף שינו זוארץ, במשימתו הראשונה כיו"ר וראש המשלחת, כבר סימן וי אחד. הוא העביר אותנו חלק בתור המטורף שהתגלה בנתב"ג, אחרת השערים היחידים שהיינו רואים הם הGATES בדרך לאיחור (אופנתי?) לטיסה.

· שידור ישיר של המשחק ב"כאן" רשת ב' מחר מ-21:30

תגיות:
תומר חמד