צוות הסדרה נבסו
צילום: אי-פי

סדרת הטלוויזיה הישראלית "נבסו" זכתה בפרס האמי הבינלאומי

הסדרה של רשת 13 גרפה את הפרס בקטגוריית הסדרה הקומית הטובה ביותר. בקטגוריית המשדר האמנותי זכה הסרט התיעודי מהולנד, "אתגר קרת: מבוסס על סיפור אמיתי", המשלב שיחות עם הסופר הישראלי ואשתו שירה גפן עם קטעי אנימציה של סיפוריו הקצרים
דורית אסרף מזרחי
20 בנובמבר 2018
09:22

סדרת הטלוויזיה הישראלית "נבסו" זכתה הלילה (שלישי) בפרס האמי בטקס שהתקיים בניו יורק. הסדרה מבית היוצר של ערוץ רשת 13, המתארת את חייו של גבר בן העדה אתיופית הנשוי לצברית לבנה, זכתה בקטגוריית הסדרה הקומית הטובה ביותר.

את הפרס קיבלו יוצרי הסדרה - יוסי וואסה שגם מככב בה בתפקיד הראשי ביחד עם שי בן עטר וליאת שביט. שתי העונות הראשונות של הסדרה כבר שודרו והעונה השלישית צפויה לעלות למסך בקרוב.

בקטגוריית המשדר האמנותי זכה הסרט התיעודי מהולנד, "אתגר קרת: מבוסס על סיפור אמיתי". ההפקה ההולנדית מציגה סיפור המשלב שיחות עם הסופר הישראלי, אשתו שירה גפן וחבריו ביחד עם קטעי אנימציה של סיפוריו הקצרים של קרת. על הסרט חתומים הבמאי סטפן קאס והתסריטאי הקומי רוטגר לם שעקבו במשך שנים אחר הקריירה של קרת ורצו לעשות סרט שיראה כיצד הכתיבה היא מרכיב בלתי נפרד בחייו.

הזוכה הגדולה של הערב הייתה הסדרה "בית הנייר" הספרדית שזכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר. הסדרה שמשודרת בנטפליקס זכתה לפופולריות רבה בשנה האחרונה, גם בישראל.

שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה את הזוכים: "מזל טוב ליוסי וואסה ולצוות הסדרה "נבסו" על הזכייה המפוארת בקטגוריית הסדרה הקומית הטובה ביותר בטקס פרסי האמי. הסדרה "נבסו" מתמודדת באמצעות הומור משובח מול הדעות הקדומות כלפי העדה האתיופית המסורתית - דעות הקיימות עדיין בחברה הישראלית. הנכחה חיובית והצלחה של בנות ובני העדה האתיופית בעולם התרבות בארץ ובחו"ל היא אחת המשימות החשובות, שלקחתי על עצמי ברפורמות, שאני מובילה בתרבות הישראלית".

רגב שלחה ברכת מזל טוב גם לאתגר קרת ואמרה: "אנחנו על המפה ונשאר על המפה בזכות היוצרות והיוצרים המשובחים שלנו".