דרעי יוצא מביתו לחקירה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ רוזנטל: "אם נותרה בו טיפת כבוד לציבור - על דרעי להתפטר"

במערכת הפוליטית הגיבו להחלטת המשטרה להעמיד לדין את שר הפנים אריה דרעי. אבי גבאי אמר כי "זו תרבות של ממשלה מושחתת". מנגד הגיב אורי אריאל: "מקווה שכל החשדות יתבררו כלא היו"
מערכת כאן חדשות
20 בנובמבר 2018
11:50

במערכת הפוליטית הגיבו להמלצת המטרה הבוקר (שלישי) להעמיד לדין את שר הפנים אריה דרעי. יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "תרבות של ממשלה מושחתת. זו התוצאה של פוליטיקאים שהרימו ידיים ומקבלים את השחיתות הציבורית".


ח"כ מיקי רוזנטל קרא לדרעי לעזוב את תפקידו וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אם נותרה בו טיפת כבוד לציבור, על דרעי להתפטר מיד ולא לשוב לעולם".

ח"כ יאיר לפיד הגיב להחלטת המשטרה ומסר כי "עוד שר מצטרף לנבחרי ציבור שחשודים בשחיתות. במדינה מתוקנת נתניהו היה דורש היום את התפטרותו של דרעי. אבל ראש ממשלה עם המלצה לכתב אישום לא בדיוק יכול להגיד משהו לשר פנים עם המלצה לכתב אישום".


התנועה לאיכות השלטון מסרה בתגובה לפרסום ההמלצות נגד שר הפנים: "מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם, למעט הודו, בה שר שהורשע בעבירה פלילית חזר לכסא המיניסטר. באווירה כזו של לית דין ולית דיין, מתפתחת תרבות של שחיתות ונורמות פסולות. אנו קוראים לפרקליט המדינה שלא לגרור את הטיפול בתיק החקירה החשוב הזה, ולמצות את הבדיקות הרלוונטיות במהירות המרבית האפשרית". 

המשטרה הודיעה הבוקר כי היא ממליצה להעמיד לדין את שר הפנים אריה בדרעי בעבירות של מרמה, הפרת אמונים ועבירות מס בהיקף של מיליונים. מלשכתו של דרעי נמסר בתגובה כי "אנו מאמינים כי כאשר הפרקליטות תדרש לעניין, יוסרו גם שאר החשדות ויתברר כי השר אריה דרעי לא עבר על החוק".