בנימין נתניהו ואריה דרעי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גיבור השערורייה: נתניהו החזיר את דרעי לזירת הפשע באדיבות התקשורת

ראש הממשלה הכיר היטב את האסיר לשעבר וידע שהשר ממשיך להתרועע עם אנשי עסקים מפוקפקים. למרות זאת, הוא פתח שוב את דלת הממשלה בפני עבריין השוחד הסדרתי – בזמן שהתקשורת משלבת ידיים עם מי שיכול לשמש אותה כמקור
מרדכי גילת
20 בנובמבר 2018
16:25
עודכן ב 18:36

אריה דרעי, מותר לנחש, לא הופתע היום (שלישי) מהמלצות המשטרה בעניינו. הוא כבר היה בסרט הזה בעבר, הוא מכיר את עצמו היטב, הוא יודע מה עשה ומה לא עשה ומדוע מבקשים חוקריו להושיב אותו שוב על ספסל הנאשמים. 


אז נכון, הם לא מייחסים לו קבלת שוחד, גניבות ומעשי זיוף והוא רשאי לנשום לרגע לרווחה. לרגע, אני מדגיש, כי מעשי מרמה, הלבנת הון, עבירות מס הכנסה ושיבוש חקירה – פירות החקירה בתיקו - הן עבירות חמורות שהרשעה בהן מובילה לכלא. הרף, למי ששכח, נקבע בתיק של שר התיירות לשעבר סטס מיסז'ניקוב: 15 חודשי מאסר בגין הרשעה בעבירה אחת של מרמה והפרת אמונים. 

נתניהו מכיר היטב את האסיר לשעבר. הוא שחה אתו בבריכת הרפש והשחיתות של פרשת בראון-חברון.  הוא למד ממנו שלא למהר לפתוח את הארנק הפרטי; הוא ידע שדרעי ממשיך להתרועע עם אנשי עסקים מפוקפקים.

ראש הממשלה ידע, או אמור היה לדעת - והחליט להחזיר את דרעי לזירת הפשע. הוא ידע שמעשה כזה הוא בבחינת תקדים מושחת ומשחית ביותר; ידע שאין מדינה נאורה בעולם שפתחה את דלת הממשלה בפני עבריין שוחד סדרתי; וגם ידע שדרעי לא היכה מעולם על חטא מעשיו. ובכל זאת, באדיבות התקשורת, נתניהו לא חזר בו מההחלטה.

התקשורת, מצדה, לא צלבה את ראש הממשלה על ההחלטה. להיפך - חלק מכתביה ופרשניה קיבלו את דרעי בחיבוק. הם שילבו ידיים עם מי שבכוחו להפוך למקור שלהם. בנושא הזה הם גוננו בדרכם על ראש הממשלה – מבחינתי, גיבור השערורייה.