צילום: אי-פי

מהגר שצועד לגבול ארה"ב: "סבלנו, איבדנו אנשים"

פרנקלין בראוונה, מהגר מהונדורס, תיאר בריאיון לתוכנית "העולם היום" בכאן 11 את המסע המפרך: "צעדנו כ-2,000 קילומטרים, חלינו, אנשים נפטרו - ואנחנו צריכים להמשיך הלאה". הוא הצדיק את כעסם של תושבי טיחואנה, אך הבהיר: "לא רצינו לעבור כאן, אך נאלצנו לעשות זאת"
העולם היום
21 בנובמבר 2018
07:13

פרנקלין בראוונה, מהגר מהונדורס שמתקדם עם שיירת המהגרים לעבר גבול ארצות הברית, אמר היום (שלישי) בריאיון לתוכנית "העולם היום" בכאן 11, כי הם סובלים מהיעדר ביטחון, מרעב ומחוסר עבודה. "אין לזה קשר לעמדה פוליטית", אמר כשנשאל מה גרם לו לצאת למסע. "זה בגלל שנמאס לנו מהיחס הגרוע של המדינה, שאין לנו חיים, שאין לנו חינוך, שאין עתיד לילדינו. בגלל זה אנחנו בורחים מהמדינה שלנו". 

בראוונה הבהיר כי המסע קשה מאוד, ודווקא הניסיון לשמור על אופטימיות - מסתיר מאחוריו עצב גדול. "ידענו סבל, צעדנו ברגל בערך 2,000 קילומטרים כדי להגיע למיקום הנוכחי. סבלנו, הילדים סבלו. חלינו, איבדנו חיי אדם. חמישה אנשים נפטרו במהלך המסע הזה ואנחנו צריכים להמשיך הלאה למען העתיד שכולנו רוצים".

"כל מדינות מרכז אמריקה התאחדו. רבים מגיעים מאותם המקומות, אבל בעיקר מהונדורס", הסביר בראוונה, והוסיף כי כ-500 מתושבי עירו יצאו לדרך, לצד 7,000 בני אדם שעזבו את הונדורס כולה. "אנחנו אנשים חרוצים, שרוצים להצטיין. האנשים שבאים למקסיקו ולארצות הברית רוצים להצליח".

"תושבי טיחואנה צודקים לגמרי בכעס שלהם, אבל אנחנו רק מבקשים סבלנות, מדובר בתהליך, ולמרות שלא רצינו לעבור כאן - נאלצנו לעשות זאת ואנחנו רוצים להמשיך הלאה. הרבה אנשים חושבים שאנחנו רוצים לפלוש למדינה שלהם, אבל הסיבה היחידה שנכנסנו לכאן היא שזו המדינה היחידה שדרכה אנחנו יכולים להגיע לארצות הברית".