שר הפנים האמריקני באזור השריפות בקליפורניה
צילום: אי-פי

שר אמריקני: השריפות בקליפורניה – באשמת "פעילי איכות סביבה רדיקליים"

לדברי שר הפנים, ריאן זינקה, השריפות הקטלניות שבהן נהרגו 79 בני אדם נבעו בחלקן כתוצאה מעתירות של פעילים לאיכות הסביבה נגד דילול יערות. גם הנשיא טראמפ האשים לאחרונה כי "ניהול לקוי של היערות" גרם לשריפות
סוכנויות הידיעות
21 בנובמבר 2018
09:04

עוד התבטאות מעוררת מחלוקת סביב שריפות הענק בקליפורניה, שגבו עשרות קורבנות: שר הפנים של ארצות הברית, ריאן זינקה, קבע אמש (שלישי) כי השריפות פרצו באשמת "פעילי איכות סביבה רדיקליים". דבריו מצטרפים להתבטאות של הנשיא טראמפ לאחר פרוץ השריפות, כשהצביע על "הניהול הלקוי של היערות" כגורם להן.

זינקה צוטט בכלי תקשורת אמריקניים כאומר שההתפשטות הנרחבת של השריפות נבעה בחלקה מפעילי איכות סביבה, שעתרו לבתי משפט נגד פעולות היערנים באזור. לדבריו, הם מנעו בין השאר דילול של יערות בקליפורניה.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, חולל סערה כשקבע שניהול לקוי של היערות בקליפורניה הוביל לממדי השריפות העצומים. "אין שום סיבה לשריפות היער המסיביות והקטלניות הללו בקליפורניה מלבד כך שניהול היערות לקוי כל כך", כתב טראמפ בחשבון הטוויטר שלו והוסיף: "מיליארדי דולרים ניתנים שנה, וכל כך הרבה חיים נאבדו - הכול בגלל הניהול הלקוי. פתרון עכשיו - או שלא יהיו יותר תשלומים".

מניין ההרוגים בשריפות הקטלניות עומד כבר על 79 בני אדם. כוחות ההצלה ממשיכים בניסיונות לאתר כ-1,000 נעדרים בדליקות בצפון המדינה, ונעזרים בכלבים על מנת לאתר שרידי אדם בשכונות שנשרפו עד היסוד. שבוע לאחר פרוץ השריפה, הנחשבת לקטלנית ביותר בתולדות המדינה, הצליחו שירותי הכבאות להשתלט על 45% משטחה.