נועם בנאי
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 20.11.2018

עדכון אחרון - 20.11.2018
מערכת כאן
21 בנובמבר 2018
14:37

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

נדב אזולאי וגיל נמט - מה להפסיד

אומרים שהפכים נמשכים זה לזה והנה ההוכחה: נדב אזולאי אדם מופנם שמתקשר בעזרת מוזיקה ומודע עד כדי כאב לכל תנועה שלו פוגש את גיל נמט אדם מוחצן וחסר עקבות שמתקשר בעזרת כל מה שבא לו. יחד, כמאמר הקלישאה, הם משלימים אחד את השני וה-Bromance שלהם מביא לעולם אולפן הקלטות חשוב בבאר שבע ויצירה מקומית ענפה שמגיעה לשיאה באלבום שלישי ונהדר בשם "תלמד אותי לרקוד" (מופע ההשקה יהיה ב-5 בדצמבר בבסקולה ת"א). "מה להפסיד" העניק לאלבום את שמו, שכן הוא עוסק ומספר בין היתר על, נו איך לא - הרצון ללמוד לרקוד. להשתחרר. לזוז חופשי במרחב הזה, גם כשכל העיניים עליך. כי אחרי הכל, מה יש להפסיד?

נועם בנאי – להרפות

בהודעה לתקשורת שלוויתה את צאת הסינגל "להרפות", נכתב ש-"הפעם מגיע שיר חורף אישי וחשוף". אבל האמת שנראה כי נועם בנאי תמיד חשוף - אולי זה בגלל הקול הזה שנותן תחושה שכל שיר הוא הצצה פנימה ונדמה שהדובר כל כך פגיע ואם נגע הוא עלול להתפורר. השיר הנ"ל הוא הסינגל השלישי ושיר הנושא מתוך אלבומו החדש שיושק בדצמבר. עם השיר הגיע גם ההסבר היפה הזה: ביסודי אני אדם שמאוד אוהב אחיזה, לתכנן כל צעד קדימה, לחשוב ולחשב, ודווקא מהמקום הזה אני נדהם כל פעם מחדש לראות כמה הדברים יכולים להיות קלים ומדויקים יותר כשמשחררים ומרפים. פתאום התנועה הטבעית של החיים לוקחת אותנו למקומות הנכונים ביותר בשבילנו.

Marianne Faithfull feat. Nick Cave - The Gypsy Faerie Queen

בכל פעם שהשניים האלו נפגשים כדי ליצור יחד יש ניצוצות בטח אם מוסיפים לקלחת את חברי ה-Bad Seeds. כבר ב-2005 הם פינקו אותנו באלבום ה-17 של מריאן Before the Poison (שכלל גם את פי-ג'יי הארווי). זה באמת זיווג משמיים וכשוורן אליס מפיק את העסק אז נולד הפלא הזה שנקרא The Gypsy Faerie Queen, דואט של שני מוזיקאים ותיקים עם קבלות שכבר לא צריכים להוכיח לאף אחד שום דבר רק לעשות את מה שהם אוהבים ולפרוק את שעל ליבם. האלבום החדש וה-21 של מריאן, Negative Capability, יצא בתחילת החודש ותמצאו בו עוד שיתופי פעולה מיוחדים כולל עם מארק לאנגן ושיר מצמרר על פיגועי נובמבר 2015 בפריז.

Sam Fender – That Sound

הסינגר-סונגרייטר הבריטי סם פנדר, אותו בחור שהוכתר בשנה שעברה כאחד האומנים המבטיחים לשנת 2018 על ידי ה-BBC,  חוזר עם EP חדש. בסינגל הראשון That Sound יש את כל האנרגיה הדרושה ליצירת המנון רדיו בריטי מחוספס ומרומם. מדובר בחבילה המלאה ואם אתם חובבי רוק בריטי כמו יו-2 ו-The Verve אין ספק שתתאהבו בו משמיעה ראשונה. השיר  That Sound  מורכב מסאונד תופים בועט וגיטרות מבריקות שממלאות את החלל לצד קולו המרענן של פנדר במבטא בריטי כבד.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Aperco – Loving You
Forest – Tiger
The Paz Band – Never Far
לורן נוימן – Battle War
מוניקה סקס – זה הזמן
פוטו מריאנה - שש שעות
רונה קינן – הזמן הזה
Curtis Harding - Where We Are
Greta Van Fleet – Anthem
Juanita Stein – All The Way
Mass Gothic - How I Love You
Patrick Watson - Melody Noir
Tamino – Tummy

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים