איימן עודה ואחמד טיבי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עודה על הפיצול: "משוכנע שאחמד טיבי ינהג באחריות"

יו"ר הרשימה המשותפת התייחס בריאיון לכאן רשת ב' לאפשרות שתע"ל תרוץ ברשימה נפרדת בבחירות: "לא נכון לדבר רק על מנדטים ולא על חשיבות האחדות". על בקשת ליברמן להחליף מקום במליאת הכנסת, אמר: "הוא לא רק גזען, אלא הזוי לגמרי. אחזור לשבת לידו"
מרחאבית
22 בנובמבר 2018
15:22

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה התייחס היום (חמישי) לפיצול אפשרי ברשימה, ואמר כי מדובר ב"חלק אינטגרלי ממסגרת דמוקרטית". בריאיון לתוכנית "מרחאבית" עם ערן זינגר בכאן רשת ב', אמר יו"ר הרשימה המשותפת כי "אם רוצים לדבר אך ורק על מנדטים ולא על חשיבות האחדות בקרב האוכלוסייה הערבית - אני חושב שזה לא נכון". עם זאת, עודה התייחס לשותפו לרשימה ח"כ אחמד טיבי, ואמר כי הוא משוכנע שינהג באחריות: "יהיה בינינו ויכוח פנימי לגיטימי, אבל צריך לדעת איך לשנס מותניים ולצאת למערכה הבאה".

האזינו לריאיון המלא עם איימן עודה:

בהמשך, התייחס לבקשתו של שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, להחליף את מקומו על ספסלי האופוזיציה על מנת לא לשבת ליד יו"ר הרשימה המשותפת. "הוא לא רק גזען, אלא הזוי לגמרי", אמר עודה על ליברמן. "אם זה היה קורה במקום מתוקן - למשל, חבר קונגרס לבן בארצות הברית שלא רוצה לשבת ליד חבר קונגרס שחור - היינו מזדעזעים וזה היה מקבל כותרות. אבל, לדאבוני, הגזענות הפכה לשגרה במדינה. יש לי הצעה קונקרטית: אני רוצה לבקש מיו"ר הכנסת לחזור לשבת לידו כדי שיתרחק שוב, ואז אחזור לשבת לידו והוא ימשיך להתרחק עוד ועוד - עד שיעוף מהכנסת"