אלוביץ'
צילום: פלאש 90

תיק 4000: שאול אלוביץ' נחקר בלהב 433

איש העסקים החשוד במתן שוחד לראש הממשלה נתניהו הגיע לחקירה במסגרת פעולות שהתבקשה המשטרה להשלים, שבגללן סיכומי החקירה נדחו
רועי ינובסקי
22 בנובמבר 2018
17:36

שאול אלוביץ' החשוד במתן שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר היום (חמישי) בלהב 433 במסגרת פעולות חקירה נוספות שהתבקשה המשטרה לבצע בפרשת תיק 4000, הידוע גם כתיק בזק. מוקדם יותר השבוע פורסם בכאן חדשות כי סיכומי החקירה נדחו בשל פעולות שהמשטרה הייתה צריכה להשלים, וחקירת אלוביץ' היום ביניהן.


בשבוע שעבר שופט בית משפט השלום בתל אביב עלאא מוסארווה אמר כי שרה נתניהו חשודה בהשתלטות על אתר וואלה, תכניו והשפעה על הסיקור בו, במסגרת חקירת תיק 4000. השופט הוסיף שמהחקירה עולה שבני הזוג אלוביץ' ידעו שללא אישור הרגולטור, עסקת המיזוג בין חברות בזק ויס לא תצא לפועל. את הדברים הוא כתב בהחלטתו בבקשה של בני הזוג אלוביץ' לשחרר את חפציהם שנתפסו בתחילת החקירה.

ראש הממשלה נתניהו גם נחקר במסגרת התיק, ובחקירתו טען כי כלי תקשורת נוהגים לסקר באופן חיובי את הרגולטור שלהם ובפרט באתר וואלה. לדבריו, שרי תקשורת קודמים, ארדן והשר משה כחלון, קיבלו זינוק בסיקור החיובי בוואלה לאחר שמונו לתפקידם, אך הוא קיבל  סיקור שלילי לפני ואחרי המינוי.