האלוף אייל זמיר ובנימין נתניהו
צילום: חיים צח, פלאש 90

נתניהו אישר את מינוי האלוף אייל זמיר לסגן הרמטכ"ל

רה"מ ושר הביטחון אישר את המינוי בהתאם להמלצת הרמטכ"ל המיועד האלוף אביב כוכבי. נתניהו הודה למועמד השני האלוף ניצן אלון על תרומתו לצה"ל. זמיר בן ה-52 שימש בעבר כאלוף פיקוד דרום
משה שטיינמץ
22 בנובמבר 2018
17:56

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו אישר את מינוי האלוף אייל זמיר לתפקיד סגן הרמטכ"ל. זאת בהתאם להמלצת הרמטכ"ל המיועד האלוף אביב כוכבי. נתניהו בירך את זמיר על מינויו והודה למועמד השני לתפקיד האלוף ניצן אלון על תרומתו רבת השנים לצה"ל ולביטחון ישראל.

"האלוף זמיר עתיר הישגים וקצין מוערך שיסייע לרמטכ"ל המיועד אלוף כוכבי להוביל את צה"ל לפסגות חדשות", נמסר בהודעת ראש הממשלה ושר הביטחון.

זמיר בן ה-52 שימש בעברו בין השאר כמפקד מטה זרוע היבשה, המזכיר הצבאי של ראש הממשלה ואלוף פיקוד דרום. כמו כן, זמיר בוגר המכללה הבין-זרועית לפיקוד ולמטה והמכללה לביטחון לאומי ובעל תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה. הוא מתגורר בהוד השרון, נשוי ואב לשלושה ילדים.

הוועדה למינוי בכירים בראשות השופט בדימוס אליעזר גולדברג מסרה השבוע כי בסיכום דיוניה, לא נמצא פגם כלשהו בטוהר מידותיו של אלוף אביב כוכבי או בשיקולים להמליץ עליו לתפקיד הרמטכ"ל הבא של צה"ל. ראש הממשלה נתניהו בירך על ההודעה, והודיע כי המינוי יובא לאישור הממשלה כבר ביום ראשון הקרוב.