צילום: פלאש 90

בעלה של מזל הדדי: "היא חזרה מהחקירה כשבר כלי"

בריאיון לרשת ב' אמר קובי הדדי שאישתו אינה מעורבת בפרשת היהלומים, ולדבריו: "האמת חבויה ב-40 הדקות לפני מותה". הוא הוסיף שחברו שראה אותה לפני ההתאבדות אמר שהיא נראתה רגיל. לאחר החקירה, התקשר אחד החוקרים להדדי וצעק עליו כי אישתו עתידה להיכנס לכלא
הדס גרינברג
22 בנובמבר 2018
18:39

"היא לא קשורה לפרשה של הברחת היהלומים. האמת חבויה ב-40 דקות שבהן משהו לא ידוע קרה, לפני מותה". כך אומר קובי הדדי, בעלה של מזל הדדי, שנפלה אל מותה לאחר שנחקרה על עבודתה ומעורבותה בחברתו של לב לבייב ובפרשת "יהלום שחור". הדדי התראיין היום לרשת ב' ואמר כי  לאחר שאישתו יצאה מהעבודה, חברו פגש אותה ואמר שהיא "נראתה רגיל והלכה הביתה". לאחר מכן, היא חזרה על צעדיה, חזרה לחברה והתאבדה. הדדי מספר ש"משהו פה לא מתסדר, משהו יושב בנשמה – מה קרה שם".


עוד מספר הדדי שלאחר החקירה קיבל את מזל "כשבר כלי", והוסיף: "החוקר התקשר אלי והתחיל לצרוח כדי שהיא תשמע - שהיא הולכת לכלא ושהיא צריכה עורך דין. הוא חזר על זה שש שבע פעמים". בנוסף על כך, החוקר מנע ממזל לדבר עם בעלה על מה שאירע בחקירה. מאוחר יותר התגלה כי מזל הייתה מעולפת כשעה וחצי מחקירתה. 


מעבר לכך, אף אחד מחברת LLD או משירותי הרווחה בעיר ראשון לציון, שם מתגוררת משפחת הדדי, לא יצר קשר עם המשפחה. בנוסף על כך, חברה של מזל מציינת כי המנהלת שלה, שהייתה גם חברתה, התעללה בה בשבועיים האחרונים עוד לפני פתיחת החקירה.

חברת LLD, פנתה אתמול במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ובו דרשה להקים ועדת בדיקה לנסיבות מותה של. בחברה דרשו ממנדלבליט להוציא את החקירה מידי המשטרה כדי לבדוק את נסיבות מותה של העובדת.


בחברה טוענים כי הופעלו לחצים משמעותיים על העובדת מצד המשטרה, ודקות אחרי שקיבלה זימון לחקירה נוספת, נמצאה מתה: ״נסיבות מותה של העובדת מעלות חשש כי נטלה את חייה מתוך מצוקה נפשית, בשל חקירה אגרסיבית וחסרת מידה בימים האחרונים. אירוע זה מחייב בדיקה עצמאית ודחופה״. כמו כן, מתייחסים במכתב לביקורת שמתח בית המשפט בנוגע לנחקר אחר בתיק ורואים בכך מדד נוסף להתנהלות החקירה, כפי שפורסם בכאן חדשות.