בעיראק זועמים: סכומי עתק עבור דמי שכירות לחברי פרלמנט

יו"ר הפרלמנט העיראקי טען ששכר חברי הפרלמנט נמוך והקצה שלושה מיליון דינר בחודש. הדברים עוררו זעם וטענות על שחיתות במדינה. במקביל בלבנון הפגינו תושבים ביום העצמאות על מצב התשתיות במדינה. הרשת של השכן מתוך העולם היום
רועי קייס
22 בנובמבר 2018
23:08

תושבי עיראק סוערים בימים האחרונים בעקבות אמירה של יו"ר הפרלמנט מוחמד אל-חלבוסי, שהודיע על הקצאת דמי שכירות לחברי הפרלמנט. מדובר על שלושה מיליון דינר, כשלושת אלפים דולר, שיועברו על בסיס חודשי. המטרה בתשלום היא להקל על חברי הפרלמנט שמגיעים ממחוזות רחוקים.

בין השאר טען אל-חלבוסי כי המשכורת של חברי הפרלמנט אינה מספיקה. הדברים עוררו זעם ברשתות החברתיות ואפילו בקרב פוליטיקאים בפרלמנט ובממשלה. בכיר בקואליציה של המטיף השיעי, מוקתדא א-סדר, האיש שמחזיק את הדגל נגד השחיתות השלטונית, אמר כי מדובר בסכום גדול מדי שמכביד על המדינה.

בלבנון העיב המצב הרעוע של התשתיות במדינה על חגיגות יום העצמאות ה-75 של המדינה. ביום שישי האחרון נגרמו פקקי ענק בבירות בגלל ההכנות של הצבא ליום העצמאות. בד בבד עלה הביוב על גדותיו באחת השכונות בעיר וכל אחד זרק את האחריות על מישהו אחר. בעקבות המצב יצאו אזרחים להפגין על ביום העצמאות עצמו.