מפכ"ל המשטרה המיועד משה אדרי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

טענה: תגובת המשרד לביטחון הפנים בנוגע לפגישת אדרי-רותם - שקרית

עו"ד פיני פישלר, פרקליטו של רפי רותם שהגיש תלונה נגד המפכ"ל המיועד, סתר את גרסת המשרד - לפיה הוא יזם את הפגישה הראשונה עם אדרי. המפכ"ל המיועד רצה לכאורה להיפגש עם רותם ועם פרקליטו טרם עדותו של חושף השחיתויות בוועדה למינוי בכירים
מרדכי גילת
24 בנובמבר 2018
12:01

עורך הדין פיני פישלר, פרקליטו של חושף השחיתויות רפי רותם שהגיש את התלונה נגד המפכ"ל המיועד משה אדרי, סתר את גרסת המשרד לביטחון הפנים - לפיה הוא יזם את הפגישה הראשונה עם אדרי. פרשננו מרדכי גילת פרסם אמש (שישי) ב"חדשות השבוע" בכאן 11 כי לפיכך, הגרסה של המשרד שקרית. אדרי רצה לכאורה להיפגש עם רותם טרם עדותו בוועדה למינוי בכירים.פישלר טען כי בידיו מסרונים המלמדים כי הוא קיבל פניה ראשונה מאדרי בתחילת נובמבר בשעה 23:00, שבה יש בקשה מפורשת של אדרי להיפגש איתו בנוגע לתלונה שהגיש רותם לוועדת גולדברג. פישלר אמר כי גרסת המשטרה שיקרית וכי שעתיים לפני שפנה אליו אדרי, שוחח איתו חבר של אדרי - ניצב בדימוס אורי בר לב על התלונה.

עוד אמר פישלר: "הוא פנה אליי מספר פעמים כדי לתאם פגישה בלשכתו. אני לא יזמתי ולא פניתי. הפגישה התקיימה לבקשתו אחרי מספר דחיות ב 15 לנובמבר. הוא ביקש וקיבל עוד קודם את פרטי התלונה של רפי רותם. השיחה נסבה לבקשתו על תלונתו של רפי רותם כלפיו. אני הכנתי לקראת הפגישה גם מסמך שהגשתי לו על משטרת ישראל וחוליה על נקודות שאותן צריך לשפר".

מהמשרד לביטחון הפנים נמסרה תגובה חריפה בנוגע לטענה לפיה אדרי ניסה להשפיע על עדות רותם בוועדה. בהודעת המשרד נאמר: "הפגישה שהתקיימה בין ניצב בדימוס אדרי לבין עו״ד פישלר עסקה בטענותיו של עו״ד פישלר בנוגע להתנהלות המשטרה לפי ראייתו. עו״ד פישלר ביקש להעביר מסמך מפורט בנושא לניצב אדרי כמי שאמור להיות המפכ״ל המיועד של משטרת ישראל. הפרסומים השקריים כאילו ניצב בדימוס אדרי ביקש או פנה לעו״ד פישלר בכדי שרפי רותם לא יופיע בוועדת גולדברג הם שקר מוחלט ומהווים דיבה חמורה".