צילום: מארק שלום סלם, פלאש 90

יאיר נתניהו נגד אחמד טיבי: "חברו הטוב של רוצח היהודים"

אחרי שחבר הכנסת ביקר אותו על פוסט שפרסם על הבנייה הבלתי חוקית ביישובים הערבים, ענה בנו של ראש הממשלה: "לכם קוראים ערבים כי באתם מארץ אחרת".
ערן זינגר
24 בנובמבר 2018
19:00

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, תקף היום (שבת) את ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) וכינה אותו "חברו הטוב של רוצח היהודים הכי גדול מאז היטלר - יאסר ערפאת". נתניהו שיתף פוסט שכתב טיבי על רקע טענותיו של נתניהו לבנייה הלא חוקית ביישובים הערבים, וענה שיישובים ערבים רבים בנויים על חורבות ישובים יהודים עתיקים. "לנו קוראים יהודים מכיוון שבאנו מהארץ הזאת – יהודה. לכם קוראים ערבים כי באתם מארץ אחרת – חצי האי ערב".

"חברו הטוב של רוצח היהודים הכי גדול מאז היטלר": הפוסט המלא של יאיר נתניהו

נתניהו טען בפוסט שתקף אמש שהמשטרה נמנעת מלאכוף את עבירות הבנייה ביישובים הערבים. "שטח ההתפשטות וההשתלטות גדול יותר מפי 2 מאשר כל הכפר טמרה עצמו!". טיבי כתב בתגובה כי "השנאה והגזענות נגד ערבים עוברת בגנים. במשפחת נתניהו אמרו ב-2015: 'הערבים נוהרים לקלפיות', וב-2018: הערבים מתעקשים לגור בבתיהם".

"יאיר נתניהו מסית נגד טמרה ותושביה", כתב טיבי. "'טמרה השתלטה על אדמותיה באמצעות בנייה בלתי חוקית' - איזה שקר טיפשי. ההסתה של נתניהו הבן לא תפגע אפילו בשערה משערות ראשיהם של אנשי טמרה, נמשיך לעמוד לצידם עד שיקבלו את הזכויות המגיעות להם".

טיבי הגיב לפוסט בראיון לליאת רגב בכאן רשת ב': "הצילום שנתניהו הציג כהשתלטות על אדמות מתאר אדמות בבעלות פרטית של תושבי טמרה. מכפר הופקעו אלפי דונמים ולכן אנשים נאלצים לגור במצוקה".

"ההזיות של הבן נתניהו על סוריה וחצי האי ערב - כשסבא שלו נולד בוורשה, הסבא של הסבא שלי היה פה", אמר טיבי.

זו לא הפעם הראשונה שבנו של ראש הממשלה נכנס למלחמות רשת מתוקשרות. את מגישת הטלוויזיה והרדיו אופירה אסייג כינה "בהמה גסה" לאחר שראיינה בתוכניתה את אורנה פרץ מקריית שמונה, שראש הממשלה קרא לעברה "את משעממת אותנו". נתניהו אף פנה לאסייג בהתכתבות פרטית, שאותה שיתף בעמוד הפייסבוק שלו, ובה איים עליה בתביעת דיבה. "את יודעת שאני עובד ב'שורת הדין'", כתב כתגובה לטענה שאינו עובד למחייתו. "דרך אגב, אמא שלי היא אשת ראש הממשלה הראשונה שעובדת. אין לי ספק שבלבך את לא שמאלנית קיצונית ומרושעת, אלא שאת צריכה להתנהג ככה כי את יודעת שרק ככה תקבלי חיבוק והכרה מהברנז'ה".