"המורדים תקפו": חשד למתקפה כימית בסוריה

על פי הדיווח של המשטרה בחלב, לפחות 50 בני אדם נפגעו מירי רקטות, וסבלו מחנק. סוכנות הידיעות הרשמית במדינה טענה כי הם נפגעו משימוש של המורדים בגז כלור. בערוץ הטלוויזיה של המשטרה פורסמו תמונות הנפגעים בבית החולים
רועי קייס
24 בנובמבר 2018
22:25
עודכן ב 23:28

חשד למתקפה כימית בסוריה: לפחות 50 בני אדם פונו הערב (שבת) לבתי החולים כשהם סובלים מחנק, בעקבות ירי רקטות של "פעילי טרור" לעבר שכונת אל-ח'אלידיה בחלב, כך דיווח גורם במשטרה בעיר בצפון סוריה. כתב סוכנות הידיעות הסורית בעיר טען כי יש דיווחים שהם נפגעו בעקבות שימוש בגז כלור מצד המורדים בהתקפתם.


ברשת אל-מיאדין הלבנונית דווח שהסברה היא שהרקטות ששוגרו על ידי המורדים הכילו חומרים רעילים. בטלוויזיה הסורית שודרו תמונות של הנפגעים שסבלו מחנק.

מוקדם יותר היום דיווח מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם כי שבעה בני אדם, בהם נשים ותלמידים, נהרגו בהפצצה של המשטר הסורי באזור בית ספר בעיירה ג'רג'נאז בפרברי אידליב. על רקע ההסכם שהושג בין רוסיה לטורקיה בעניין גורלה של העיר והקמת האזור המפורז, בימים האחרונים מדווח על לא מעט הפרות וחילופי אש בין הצדדים.

בנוסף, מרכז המעקב הסורי מדווח ש-47 לוחמים בשורות הכוחות הסוריים הדמוקרטיים (הכורדים בעיקרם) שנתמכים בידי ארה"ב נהרגו בהתקפה קטלנית של ארגון ה"מדינה האסלאמית" נגד עמדותיהם מזרחית לנהר הפרת בפרברי מחוז דיר א-זור.

לפי הדיווח, יותר מ-500 לוחמים של הארגון באזור השתתפו בהתקפה שהחלה לפנות בוקר. בהודעה שנמסרה מטעם דאע"ש נאמר כי בהתקפה נהרגו 32 לוחמים בשורות הכוחות הסוריים הדמוקרטיים ועוד עשרות נפצעו, בנוסף לכמה לוחמים שנשבו. עוד נטען כי הארגון השתלט על עמדותיהם.

תגיות:
סוריה