אוהדי ריבר פלייט מתעמתים עם שוטרים
צילום: אי-פי

בעקבות מהומות בין אוהדים: גמר גביע הליברטדורס נדחה ביממה

אוהדי ריבר פלייט רגמו באבנים את האוטובוס של יריבתם בוקה ג'וניורס. כמה משחקני הקבוצה נפגעו משאיפת גז מדמיע שירתה המשטרה בניסיון לפזר את האוהדים. לאחר דחייה של יותר מחמש שעות הוחלט לדחות את משחק הגמר בטורניר החשוב ביותר באמריקה הלטינית
יותם רוזנוולד ויואב זהבי
25 בנובמבר 2018
07:48

משחק גמר גביע הליברטדורס בין ריבר פלייט ובוקה ג'וניורס הארגנטינאיות נדחה להיום (ראשון) ויתקיים בשעה 22:00 שעון ישראל. זאת בעקבות התפרעויות אוהדי הקבוצות אמש בבואנוס איירס והפגיעה בשחקני קבוצת בוקה.

המשחק אמור היה להתחיל בשעה 19:00 שעון ישראל, אלא שאז רגמו אוהדי ריבר את האוטובוס של קבוצתם היריבה כשהיה בדרך לאצטדיון המונומנטל שבו אמור להתקיים המשחק. בעקבות התפרעות האוהדים ירו השוטרים גז מדמיע וממנו נפגעו כמה משחקני בוקה. אחדים מהם פונו לבית החולים.

המשחק נדחה כמה וכמה פעמים כשמאחורי הקלעים התקיימה דרמה כאשר ראשי איגוד הכדורגל של דרום אמריקה ונשיא פיפא דרשו לקיים את המשחק כרגיל. מנגד סירבו אנשי בוקה להתייצב למשחק, כשגם ראשי ריבר מתייצבים לצדם וטוענים כי בתנאים שנוצרו אין ערך ספורטיבי למשחק. בד בבד נמשכו התפרעויות אוהדים מחוץ למגרש והמשטרה ירתה רימוני גז כשהיא חוסמת רחובות הסמוכים לו.

לאחר שעות של דחייה, כאשר באצטדיון ממתינים כ-80 אלף אוהדים, הוחלט שלא לקיים את המשחק ולדחות אותו ביממה. כעת דורשת בוקה ג'וניורס לפסול את המשחק ולהעניק לה ניצחון טכני, דבר שיכתיר אותה כאלופת דרום אמריקה, לאחר שהמשחק הראשון בין הקבוצות שהתקיים לפני כשבועיים, הסתיים בתוצאה 2-2.

זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שבה מתמודדות שתי היריבות הגדולות ביותר של הכדורגל הדרום אמריקני למשחקי דרבי עירוניים בגמר גביע הליברטדורס. בארגנטינה נמתחה הלילה ביקורת חריפה על היערכות המשטרה והרשויות למשחק הידוע ברגישותו הרבה בין מחנות האוהדים בעיר.