צילום: קובי גדעון, פלאש 90

הממשלה אישרה את מינוי אביב כוכבי לרמטכ"ל

ראש הממשלה נתניהו והשרים בירכו על מינוי מחליפו של גדי איזנקוט: "בטוח שיעלה את צה"ל לפסגות חדשות". כהונתו של איזנקוט תסתיים שבועיים מאוחר יותר מהמתוכנן לצורך חפיפה של כוכבי לתפקיד
רועי שרון ומיכאל שמש
25 בנובמבר 2018
15:19

הממשלה אישרה היום (ראשון) בישיבתה השבועית את מינויו של האלוף אביב כוכבי לרמטכ"ל הבא, וזה של האלוף אייל זמיר לסגן הרמטכ"ל. השניים ביקשו כמה שבועות נוספים כדי לעבור חפיפה, ולכן כהונתו של איזנקוט בתפקיד תסתיים ב-15 בינואר – שבועיים אחרי המועד המתוכנן.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס למינוי בישיבת הממשלה ואמר כי כוכבי "קצין מצטיין ועתיר הישגים ומלא כרימון בתכניות חדשניות. אני בטוח שיעלה את צה"ל לפסגות חדשות וייתן מענה לאתגרים כקודמו". הוא הודה לרמטכ"ל איזנקוט על "שירות מסור וחשוב בתקופה לא פשוטה".

נתניהו, המשמש גם שר ביטחון, אישר בסוף השבוע שעבר גם את מינוי האלוף אייל זמיר לתפקיד סגן הרמטכ"ל. "האלוף זמיר עתיר הישגים וקצין מוערך שיסייע לרמטכ"ל המיועד אלוף כוכבי להוביל את צה"ל לפסגות חדשות", נמסר בהודעת ראש הממשלה ושר הביטחון.

לפני כשלושה שבועות וחצי הגיש שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן את שמו של כוכבי לוועדת גולדברג למינוי בכירים."האלוף כוכבי הוא המועמד המתאים והראוי ביותר לתפקיד הרמטכ"ל", כתב ליברמן לחברי הוועדה, והוסיף: "השילוב הייחודי של תפקידיו של האלוף כוכבי, יכולותיו הפיקודיות המוכחות בעיתות חירום ובשגרה, נסיונו הפיקודי והמבצעי העשיר והמרשים, ההערכה לה הוא זוכה בצה"ל ומחוצה לו - כל אלו הכשירו אותו לתפקיד הרמטכ"ל ה-22 של צה"ל".