ההגפנה בתל אביב

אלפים הפגינו בתל אביב: "רצח נשים הפך לפוליטיקה"

כחלק מצעדת המחאה נחסם רחוב אבן גבירול לתנועה. בתוך כך, ראש הממשלה נתניהו החליט כי יעמוד בראש חלק מהדיונים בוועדה למאבק באלימות הנוגעים לאלימות במשפחה. יו"ר האופוזיציה לבני שהשתתפה בהפגה: "דם הנשים זועק ואף ועדה לא תטאטא אותו מתחת לשטיח"
שני נחשוני ורועי ינובסקי
25 בנובמבר 2018
21:10

כאלף נשים וגברים הגיעו הערב (ראשון) לכיכר רבין בתל אביב כדי להשתתף בצעדת יום המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים. כחלק מהצעדה נחסם רחוב אבן גבירול. ההפגנה נערכת על רקע ביקור ראש הממשלה נתניהו במעון לנשים מוכות


בביקורו הצהיר נתניהו שיקים ועדה ממשלתית בנושא האלימות כלפי נשים, אך כעת החליט כי יעמוד בראש חלק מהדיונים בוועדה למאבק באלימות הנוגעים לאלימות במשפחה. המטרה היא לדאוג לתקצוב חיצוני ופתרון מחלוקות בינמשרדיות. הוועדה למאבק באלימות הוקמה לפני שנה וחצי, בראשות השר ארדן, והיא גיבשה תכנית בעלות 250 מיליון שקלים, שלא הועבר לה מעולם.


יו"ר האופוזיציה ציפי לבני הגיעה להפגנה ואמרה: "מי שלא מתקצב תכנית לאומית - אחראי, מי שכופה משמעת קואליציונית נגד ועדת חקירה, הופך רצח נשים לעניין פוליטי במקום למאבק משותף. הפער בין ראש ממשלה שמגדיר ובצדק תופעת רצח נשים כטרור לבין אזלת היד שמגלה הוא נורא. דם הנשים זועק ואף ועדה לא תטאטא אותו מתחת לשטיח".


ח״כ מרב מיכאלי גם השתתפה בצעדה ואמרה כי ״בשנת 2018 נתניהו מגלה שיש בעיה עם אלימות כלפי נשים. אז אי אפשר להמשיך להגיד שזה לא עניין של קואליציה ואופוזיציה. זה עניין של אופוזיציה שנאבקת למען ביטחון אישי לנשים ועניין של ממשלה שמצביעה נגד זה. זה עניין של אופוזיציה שדורשת כסף לטיפול בנשים נפגעות אלימות וגברים אלימים, כסף למשטרה לאכוף את החוק, כסף לילדות וילדים נפגעי אלימות והממשלה לא מקצה את הכסף הזה״.