זאב אלקין
צילום: פלאש 90

אלקין: "הקואליציה יכולה להמשיך, כולנו תקעה חוקים גם בעבר"

השר לענייני ירושלים תקף את מפלגתו של משה כחלון אך העריך כי הממשלה יכולה לשרוד: "המבחן הגדול הוא חוק הגיוס"
קלמן ליברמן
26 בנובמבר 2018
09:03

השר זאב אלקין תקף הבוקר (שני) את מפלגות כולנו וישראל ביתנו על התנהלותן בכנסת, אך העריך כי הקואליציה הנוכחית הצרה יכולה לשרוד.

בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב', נשאל השר על מסיבת העיתונאים שמכנסת השרה מירי רגב על רקע הקשיים בהעברת חוק נאמנות בתרבות אמר השר אלקין: "אני לא יודע מה תגיד השרה רגב. אני חושב שיש לה הרבה מה להגיד על שותפים שהם לא לגמרי שותפים. יש מפלגה שמציגה את עצמה ימנית, ישראל ביתנו. חברי הכנסת שלה בעבר דיברו נגד תופעת של שבח למחבלים ביצירות תרבות, אבל כשצריך להצביע הם נעלמים. מפלגת כולנו? יש פה שתי תופעות שאפשר היה להציג אותן כמשעשעות אם הן לא היו עצובות".

האזינו לריאיון עם אלקין

אם אתם זוכרים מי הכי הרבה דיבר על קלקולים בקואליציה ועל כך שלא תהיה משמעת קואליציונית? יושב ראש מפלגת 'כולנו' ודווקא במפלגה שלו זה התחיל ראשון. וגם ישראל ביתנו שקידמו חוקים דומים לאלו שעולים עכשיו, אבל כשצריך להצביע הם נעלמים".

אלקין המשיך ואמר: "השאלה האם מעבר מקואליציה לאופוזיציה משפיע על ההיבט האידיאולוגי. יש מרכיבים של משחק (פוליטי) אבל חקיקה היא עניין אידיאולוגי. מצפה ממי שתומך במשהו אידיאולוגית שיתמוך בחוקים אלו". על המשך דרכה של הקואליציה: "אפשר להמשיך. תופעות כמו שהיו בכולנו כבר קרו. חוקים נתקעו בגלל כולנו גם בעבר. חוק הגיוס הוא אכן המבחן הגדול של הקואליציה הזאת".