צילום: משה שי, פלאש 90

עובד באל על ועובד לשעבר חשודים בהברחת סמים

החשוד המרכזי - רמי יוגב, ראש מדור פיתוח אמצעים, עובד החברה מזה 25 שנה. הוא חשוד כי הבריח סמים בכמות גדולה לארץ תוך שימוש במטוסי החברה, יחד עם העובד לשעבר, בנו שלום, ושני חשודים נוספים. במשטרה אומרים כי מדובר בפרשה רחבת היקף וכי ההברחות התבצעו בצורה מתוחכמת. אל על בתגובה: "רואים את הדברים בחומרה"
רועי ינובסקי
26 בנובמבר 2018
11:45
עודכן ב 12:33

ראש מדור פיתוח אמצעים וממונה בטיחות אגפי באל על, רמי יוגב, ועובד החברה לשעבר בנו שלום, חשודים כי הבריחו סמים בכמות גדולה לארץ תוך שימוש במטוסי החברה, יחד עם שני חשודים נוספים - רועי חן ואשר מסילתי. על פי החשד, העבירות בוצעו במקומות הרגישים והמאובטחים ביותר. במשטרה אומרים כי מדובר בפרשה גדולה רחבת היקף וכי ההברחות התבצעו בצורה מתוחכמת. 

יוגב, החשוד המרכזי, עובד בחברה ב-25 השנים האחרונות. מתוקף תפקידו, הוא בעל סיווג ביטחוני גבוה, ובין השאר מקשר בין אל על לגורמי ביטחון וחימוש בעולם. שלום עבד בעבר בחברה וכיום עוסק בכתיבת ספרים. עורך דינו, דוד אלון, ציין בבית המשפט כי מדובר באדם ששירת בעבר בשב"כ ובמוסד, סא"ל במילואים ששירת את המדינה במשך שנים, כולל במבצעים חשאיים. 

בית המשפט האריך את מעצרם של יוגב, שלום וחן בתשעה ימים. מעצרו של מסילתי הוארך בשלושה ימים. השופט גיא אבנון ציין בהחלטתו כי היקף ההברחות היה גדול ביותר: "אין מקום להכביר במילים מעילת המסוכנות הנשקפת, ויש חשש לשיבוש הליכי חקירה". 

מחברת אל על נמסר בתגובה: "אנו רואים את הדברים בחומרה ונמתין לחקירת המשטרה בנושא".

עו"ד אסף כהן, המייצג את רועי חן מסר כי "הלקוח שלנו לא קשור לעניין. הוא מכחיש כל קשר. הקשר שלו עם שאר החשודים הוא חברי בלבד. אני מניח שעם הזמן הדברים יתבררו וחפותו של מרשי תוכח. אני מניח שבדיון הבא הוא ישוחרר. נכון לרגע זה עננה גדולה מרחפת מעל החקירה. הכל מתנהל תחת ערפל כבד". 


"הלקוח שלנו לא קשור לעניין", עו"ד אסף כהן 

תגיות:
אל על